4.8 C

Fudbaleri „Rudar Prijedora” sa 2:0 porazili “Tekstilac Kort”

Fudbaleri „Rudar Prijedora” pobjedom od 2:0 nad ekipom “Tekstilac Korta” u Derventi uspješno su završili jesenji dio Šampionata Republike Srpske. Izabranici Nedžada Žerića su se duplom mjerom “tekstilcima” revanširali za prijedorski poraz, te se učvrstili na trećem mjestu Lige iza lidera “Borca” iz Banjaluke i drugoplasirane  “Sloge” iz Gornjeg  Crnjelova.

Prijedorčani su otpor domaćeg “Tekstilac Korta” savladali u drugom djelu susreta. U 79. minutu 200 ljubitelja fudbala vidjelo je majstorski gol Muje Mujagića koji je precizno šutirao sa udaljenosti od preko 25 metara i  postigao gol za slavlje Prijedorčana. U posljednjoj minuti regularnog toka meča prednost gostiju udvostručio je Mile Kovačević.

FK „Rudar  Prijedor” je nastupio u sastavu: Hamzabegović, Ramić, Lezić, Kovačević, Gavranović, Pekija, Mrkić (od 77. Živanić), Mujagić (od 86. Dragić), Sajak, Kukavica (od 87. D. Marmat), Davidović. Trener: Nedžad Žerić. Nakon 16 odigranih susreta fudbaleri “Rudar-Prijedora” su ostvarili osam pobjeda i po četiri remija i poraza. Sa gol razlikom 15:11 i 28 bodova zauzimaju treće mjesto i četvrtoplasiranom “Željezničaru Sport timu” bježe sedam bodova. Uvjereni su u dobar plasman u plej ofu naredne polusezone.