FUDBALERKE PRIJEDORA LIDER LIGE

Fudbalerke ŽFK “Prijedor”, u utakmici 11. kola Prve lige FSRS za dame, protiv gostujućeg ŽFK “Mladost” iz Rogatice slavile su rezultatom 3:2.

U dobroj i dinamičnoj utakmici izabranice trenera Nikole Krajišnika vodeći gol su postigle u 16. minutu, a strijelac je bila Ajla Redžić u 16. minutu. Gošće su izjednačile golom Tamare Racković u 52. minuti.

Golgeter Prijedorčanki Emina Jagurdžija, 10 minuta kasnije pogađa za novo vođstvo. Borbene gošće se nisu predavale, a u 76. minutu Tamara Racković je po drugi put izjednačila rezultat.

Raspoložena Ajla Redžić, u 81. minutu, pogađa za 3:2. U desetak minuta do kraja utakmice ekipe su imale nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije mjenjao.

Pobjedu za lidersku poziciju ŽFK “Prijedor” su odigrale: Anđela Tubin, Mladena Vejinović, Marija Tanuševeva, Branka Mikanović, (64. Milica Ivaniš), Jovana Panić, Radana Marinović, Tamara Jeftić, Milica Ninić (53. Aleksandra Milojica), Vesna Rajlić, Ajla Redžić i Ermina Jagurdžija.

Rezerve: Jelena Jokanović, Ivana Komljenović i Armina Denić.

Sa sedam poena, jednim remijem i porazom i 22 boda ŽFK “Prijedor” je vodeći tim lige. U narednom kolu igra se gradski derbi “Sloga” – “Prijedor” .