9.8 C

“GENERALKA” USPJELA, TRICA U MREŽI “SLOBODE”

U generalnoj probi pred nastavak šampionata Republike Srpske, fudbaleri “Rudar-Prijedora”, danas su na domaćem  terenu rezultatom 3:0 pobjedili  prvoligaša Srpske  “Slobodu” iz Mrkonjić  Grada.

U osmom  test meču tim  “Rudar Prijedora”pokazao je prepoznatljivu i kvalitetnu igru svojstvenu najmlađoj ekipi  šampionata Srpske.

Na otvaranju meča protiv “Slobode” Milenko Malović, doskorašnji prvotimac prvoligaša iz Crne Gore FK “Grbalj” uputio je oštar šut ali je bivši golman “rudara” Nemanja Petrović izvanredno intervenisao i izboksovao loptu.

U 22. minuitu vodeći gol za domaći tim postiže kapiten Rastko Rokvić koji je izmakao  odbrani gostiju i predriblao i golmana Petrovića.

Draško Lolić je  imao zrelu priliku deset minuta kasnije, a uzvratili su  Malbašić i Mirković.

U 48. minutu Milan Šakić nije iskoristio zrelu priliku, a  nakon  napadu gostiju istakao se golman Dejan Inđić koji je zaustavio šut Stjepanovića.

Kapiten Rokvić u 60. minutu prevario je golmana  Petrovića ali nije postigao gol. Stopostotnu priliku Rokvić  nije iskoristio u 65. minutu.

Ulaskom u igru tandema iz Omarske, golgetera Ognjena Jaćimovića i Vedrana Panića, pojačanja iz zimskog roka,  “rudari” su zaigrali efikasnije. U 72. minutu Milan Šakić je pogodio stativu a Jaćimović odbijenu loptu posprema u mrežu gostiju za 2:0.

Na asistenciju Vedrana Panića, u 82. minutu, Srđan Malinović, pojačanje pristiglo iz premijerligaša  BiH “Krupe”, postiže pogodak za 3:0. U 85. minutu istakao se  Đorđe Šarac, bivši golman “Sloge” iz Bosanske Otoke.

U osmoj test meč utakmici izabranici Zlatka Jelisavca su ostvarili petu uzastopnu pobjedu.

U pet vezanih pobjeda u finišu priprema postignuto je 12 a primljen samo jedan  gol. Za 360 minuta igre golmani Inđić i Šarac nisu vadili loptu iz svoje mreže.

FK “RUDAR PRIJEDOR”- “SLOBODA”(MG) 3:0 (1:0)

FK “RUDAR PRIJEDOR”:  Inđić, Popović, Davidović, Vojnović, Malović, Malinović, Lolić, Gavranović, Rokvić, Šakić, Ćatić. Još su igrali: Šarac, Panić, Jaćimović, Marić, Paunović, Kuridža, Petrović  i Miličević. Trener: Zlatko Jelisavac

FK“SLOBODA”(MG): Petrović, Sladojević, Ćulum, Kovačević, Gračanin, Mirković, Stjepanović, Milosavljević, Lazendić, Malbašić, Kršić. Još su igrali: Kukavica, Tučić, Đukarić, Travar, Babić, Zarić, Topić i Savanović. Trener: Dragan Vukša

Narednog vikenda nastavlja se šampionat RS a “Rudar Prijedor” je domaćin “Zvijezdi 09” iz Stanišića kod Bijeljine.