U 6. kolu Premijer lige BiH rukometašice “Mire”, sinoć su doživjele poraz rezultatom 34:44 od ekipe “Goražde-Heim Meih”. Nakon pet izjednačenja Prijedorčanke su u 11. minutu imale rezultat 8:6, a Goraždanke su u dva minuta postigle četiri gola za vođstvo 10:8. Na odmor se otišlo pri rezultatu 21:11, za tim “Goražda”.

U nastavku, domaće igračice su greškama dozvolile da gošće u 57. minutu ostvare prednost od 12 golova, 43:31. Sa tri vezana gola “Mira” je samo ublažila poraz. Trener “Ljubica” Ivetić ističe da su gošće znatno kvalitetnija ekipa sa ubojitim napadom i snažnom odbranom. Uz 20 grešaka “Mirinog” tima, vrijedno pomena je to što su uspjele realizovati svih devet sedmeraca.

U timu “Mire”, Duška Tintor je postigla 10, Božana Ćutković devet golova, od kojih je sedam iz sedmerca. Jelena Mutić je postigla pet, a Dragana Mutić i Tea Sladaković po četiri, a Ana Perišić dva gola. Marija Gligorević je imala 15 odbrana. U timu “Mire” još su bile: Magdalena Pantoš, Šejla Ganić, Una Pjević, Anja Suvajac, Dragica Gligorević, Milica Ćorić i Milica Bilbija.

Kod gošći najefikasnije su bile Monika Išpanović i Slađana Bogdanović-Mitrović, bivša igračica „Crvene Zvezde” iz Beograda koja se nakon 22. godine, srela sa svojim trenerom Zlatkom Josićem iz Prijedora.

Poslije pet poraza i domaće pobjede protiv novajlije u Ligi “Hrasnice”, “Mirine” djevojke su pod imperativom pobjede kod “Katarine” u Mostaru. Uz “Miru”, za ostanak u BH eliti trenutno strahuje čak pet klubova.