“GRUDE” PREJAKE ZA “MIRU”

Rukometašice HŽRK “Grude”, lider Premijer lige BiH, večeras su u Prijedoru, u četvrtfinalu Kupa BiH, visokim rezultatom 44:27 porazile podmlađeni tim ŽRK “Mira” Prijedor.

Protiv najboljeg tima BH, u poslednje tri godine, trenutno drugi tim BH elite “Mira”, bez pet standardnih prvotimki, ravnopravan protivnik bila je početnih 11 minuta kad je na semaforu bio rezultat 6:4 za gošće.

Nakon serije od pet golova u 23. minutu  “Grude” su imale 9 golova viška (16:7),  a na odmor se otišlo pri rezultatu 22.10 za gostujući tim.

U nastavku izabranice Zlate Zubac, serijom od pet pogodaka za pet minuta, povećale su razliku  na plus 16 golova (28:12) koliko je bilo u 40. minutu.

Nakon ubitačnih kontri tim iz Gruda povećavao je prednost i sa tri serije od po četiri gola, u 57. minutu, dolazi na prednost od  22 gola viška (44:22).

U poslednja tri minuta igračice “Mire” su postigle pet golova, tri u 6o. minutu, i ublažile poraz.

U pobjedničkoj ekipi Ana Vrančić je postigla 10, Amanda Marić 8, Matea Bandić 7, Gabriela Gudelj 6, Nikolina Čutura 5 i Marina Kraljević 4 gola.

U timu “Mire” Azra Bašanović je postigla 8, Sanja Vukman 5, Duška Tintor i Dragana Mutić po četiti, a Dragana Dojčinović, Tea Sladaković i Jelena Mutić  po dva  gola.

Na golu su bile Darjana Vukliš i Marija Gligorević a još su igrale Anja Suvajac, Milica Ćorić i Milica Došen.

Trener “Mire” Ljubica Ivetić čestitala je gošćama na pobjedi, a svojim djevojkama poželjela bolju igru i rezultat u revanš susretu  29. marta u Grudama.