4.8 C

KADETI “RUDAR PRIJEDORA” ŠAMPIONI OMLADINSKE LIGE BiH (FOTO)

Kadeti FK “Rudar-Prijedora” pobjednici su završnog turnira Omladinske lige Bosne i Hercegovine. Na dvodnevnom turniru u Mostaru izabranici Srđana Marjanovića, nakon polufinalne pobjede od 5:0 nad “Gradinom” iz Srebrenika,  boljim izvođenjem jedanaesteraca sa 5:4 pobjedili su vršnjake iz NK “Travnik”.

Finalni susret odigran u  teškim vremenskim uslovima bio je u znaku dominacije Prijedorčana, a stopostotne prilike, u prvom djelu igre, nisu iskoristili Jovan Zmijanjac i Danilo Marmat.

Od 34. minuta“Rudar-Prijedor” je  igrao sa igračem manje obzirom da je sudija Dario Karačić iz Čitluka, nepotrebno, kapitenu Prijedorčana Mili Kovačeviću dodjelio drugi žuti karton. Sa igračem manje, taktički mudro, prijedorski kadeti su odigrali drugo poluvrijeme. Stopostotnu priliku, kad se našao sam pred golmanom “Travnika”, nije iskoristio  Danilo Marmat.

Nakon 80 minuta igre promjene rezultata nije bilo te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Golman Luka Kačavenda je odbranio udarac Marka Baltića i pridoniju osvajanju titule.

Strijelci iz jedanaesterca za “Rudar Prijedor” bili su: Marko Janjušić, Marko Marinović, Nikola Marmat, Stefan Radaković i Nikola Ćorić.

Za FK “Rudar Prijedor” igrali su: Luka Kačavenda, Mario Sajak, Nikola Marmat, Nemanja Raković, Mile Kovačević, Stefan Radaković, Jovan Zmijanjac *od 47. minuta Nikola Ćorić, Anes Žerić (od n60. Stefan Javorić), Marko Marinović, Marko Janjušić i Danilo Marmat.

U sastavu su bili i zaslužene medalje dobili: Marinko Savić, Stefan Plavšić, Marko Marić,Nikola Krneta i Damjan Dejanović. Trener: Srđan Marjanović.  Saša Keranović, šef omladinskog pogona,bio je službeni predstavnik a fizioterapeut Vladan Lekanić.

Mile Kovačević, kapiten šampionskog kadetskog tima

U odsustvu sa terena  kapitena šampionskog kadetskog sastava “rudara” Mile Kovačević, priznanje za najboljeg  igrača završnog turnira dobio je Marko Marinović.

Marko Marinović, najbolji igrač turnira

Za najboljeg  golmana, očekivano,  proglašen jeLuka Kačevenda.

Srđan Marjanović, trener kadetske ekipe “Rudar-Prijedora” kaže da je ponosan na tim koji je 20 utakmica bez poraza. “Srđino jato” će u pogonu ostati još desetak dana a zatim im slijedi zaslužen odmor.

Podsjetimo da su, u 22 kola, kadeti “Rudar Prijedora” ostvarili 18 pobjeda i četiri  remija te superiornu gol razliku 103:2.