3.8 C
Prijedor

KK “PRIJEDOR SPARTAK”: “SOKOLAC” SAČUVAO BODOVE

NAJNOVIJE VIJESTI

U meču 9.kola Prve Lige Republike Srpske košarkaši “Prijedor Spartaka”  pretrpjeli su poraz od ekipe “Sokoca” rezultatom 74:64. Prijedorčani su loše otvorili utakmicu, što je domaća ekipa iskoristila i stvorila  vodstvo 24:13 na kraju prve četvrtine. Ispostaviće se da će ovaj period utakmice biti ključan za krajnji ishod. U drugoj četvrtini “Prijedor Spartak” podiže nivo igre, ali nedovoljno da se značajnije ugrozi prednost “Sokoca”, koja je na kraju prvog poluvremena iznosila deset poena (35:25). U nastavku meča potpuno druga priča, i do kraja treće četvrtine priejdorski tim dolazi na samo pola koša zaostatka. Ipak, u posljednjoj dionici “Sokolac” vješto koristi nekoliko grešaka “Prijedor Spartaka” i utakmicu privodi kraju u svoju korist. Treba istaći da je “Prijedor” bio oslabljn zbog povreda Bilanovića i Samardžića. Na parketu je bio čak i Milošević, koji je duže vrijeme povrijeđen, što najbolje pokazuje koliko znače ovi probelmi u igračkom kadru.  U posljednja dva kola prvog dijela šampionata Prijedorčani prvo dočekuju “Drinu Princip”, a potom slijedi gostovanje u Bileći, kod ekipe “Hea”.