Utorak, 23. Aprila 2024.
5.8 C

KK “Shodan”: Dvanaest medalja na “Srpska Openu”

U Banjaluci  je  održan  1. Međunarodni karate turnir “Srpska Open 2020”. Na takmičenju je učestvovalo 820 sportista iz 58 klubova i šest država. U pitanju je turnir koji je ujedno bio i Izborni turnir za djecu za odlazak BiH reprezentacije na Balkansko prvenstvo.  U ovoj jakoj konkurenciji našli su se i takmičari Karate kluba “Shodan”, i pri tom su postigli sjajne rezultate. Prijedorski karatisti osvojili su četiri zlatne, dvije srebrne i šest bronzanih medalja.

U katama je Uroš Rajlić osvojio zlatnu medalju, Jovana Dragić bila je srebrena,  dok je Sergej Kondić osvojio bronzu. Što se tiče borbi, zlatni su bili Andrej Kuzmanović, Matej Borojević i Konstantin Reljić. Srebro je osvojila Dajana Mrđa, dok su bronzane medalje osvojili Luka Vukojević, Vuk Vukić, Zora Mrđa, Nea Handanagić i Jelena Kuzmanović.