Klub malog fudbala “Prijedor” doživio je poraz od banjalučkog “Borca”, rezultatom 3:4 u meču četvrtog kola Prve lige RS – grupa Zapad. Bio je ovo meč koji je u potpunosti opravdao epitet “krajiškog derbija”.

Prijedorčani su dobro krenuli i došli do vodstva u 9. minutu golom Panića, ali minut kasnije Galić postiže gol za izjednačenje. U 16. minutu Stojnić trese mrežu “Borca” za 2:1, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. I u nastavku “Prijedor” nastavlja sa pritiskom, što je urodilo plodom u 23. minutu kad Miodragović pogađa za 3:1.

Međutim, posljednjih 10 minuta “Borac” uspijeva da dođe do preokreta. I to sve zahvaljujući Andreju Pavloviću, koji je postigao tri gola, od čega je posljednji bio iz penala u 38. minutu. Na kraju su tri boda otišla u Banja Luku.

– Bio je ovo pravi derbi. KMF “Prijedor” je dobra ekipa, imali su prednost od 3:1. Nama je falilo nekoliko igrača, ali pokazali smo čvrstinu kad je trebalo. Okrenuli smo utakmicu na njihovom parketu. Zaslužena pobjeda – rekao je nakon meča trener “Borca”, Slobodan Blagojević.

Iz “Prijedora” čestitali su protivnicima na pobjedi, uz ocjene da je ovo bila izuzetna utakmica, te da su igrači obje ekipe ispunili očekivanja.

– Puno duela, puno čvrste igre. Dosta dobrih poteza igrača, ali i dobrih odbrana kod oba golmana. Na obe strane terena igra je bila na jako visokom nivou. Imali smo 3:1, imali smo igru, ali u drugom poluvremenu smo malo pali što su u “Borcu” znali da iskoriste. Čestitam im na tome i na fer i korektnoj igri – rekao je igrač i predsjednik KMF “Prijedor”, Stefan Lukić.

Iz prijedorskog kluba rekli su da im nedostaje publika, koja im je u prošloj sezoni bila šesti igrač. KMF “Prijedor” trenutno zauzima petu poziciju na tabeli, sa šest osvojenih bodova. Naredni protivnik biće im ekipa “Brčko Zdravlje”.