Klub malog fudbala “Prijedor” doživio je poraz od ekipe KMF “Boračka”, rezultatom 5:4, u meču sedmog kola Prve lige Republike Srpske – grupa Zapad. Već u prvoj minuti ekipa iz Gradiške dolazi do vodstva golom Kovljena, a isti igrač bio je strijelac i u 11. minutu. KMF “Prijedor”, četiri minute kasnije smanjuje zaostatak golom Rastoke (2:1). U 16. minutu precizan je bio Miodragović, postigavši gol za izjednačenje. Ali u samom finišu prvog poluvremena “Boračka” ponovo vraća prednost, a strijelac je bio Francuz.

U nastavku susreta domaća ekipa povećava vodstvo, golovima Bunića u 26. i 35. minutu. Prijedorčani su po svaku cijenu željeli preokret, igrali i taktiku golman-igrač. To je urodilo plodom u 27. minutu, kad je Panić savladao golmana Popovca. Ipak, dalje se nije moglo i bodovi su ostali u Gradiškoj. Ovaj meč odigran je u nedjelju, a svega dva dana ranije odigran je susret šestog kola, u kojem je “Prijedor” slavio protiv “Kotor Varoša” i to sa ubjedljivih 4:0. Strijelci su bili Miljević, Marinović, Rastoka i Panić.

Jesenja polusezona je završena, slijedi pauza, a nakon toga prvi protivnik “Prijedoru” biće KMF “Šampion”. Kad se sve sagleda, u prijedorskoj ekipi su zadovoljni dosadašnjim tokom svog prvoligaškog debija. – Prezadovoljni smo. Ušli smo u Prvu ligu, gdje su nam sve ekipa bile nepoznanica. I nismo znali izvagati našu snagu. Sad smo igrali sa svima i vidimo da smo među tri najbolje ekipe – kaže predsjednik Skupštine kluba, Bojan Ivanović.

S optimizmom gledaju u nastavak sezone, a očekuje se podmlađivanje redova. – U planu imamo da u narednom periodu formiramo Školu futsala. Kako bismo stvorili mlade igrače za budućnost – naveo je Ivanović.

Nakon sedam kola KMF “Prijedor” zauzima četvrtu poziciju na tabeli, sa 12 osvojenih bodova, četiri pobjede i tri poraza.