Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

KOMŠIJSKI DERBI PRIPAO “BORCU”

U krajiškom i derbiju 18. kola šampionata  Republike Srpske “Rudar Prijedor” je danas, na Gradskom stadionu u Banja Luci, rezultatom 2:0 izgubio od domaće ekipe “Borca”. Banjalučani su tako ostvarili prednost od 9 golova u odnosu na prvog pratioca “Rudar Prijedora”.

U pravom fudbalskom ambijentu i po vjetrovitom vremenu, krajiški derbi dobro su otvorili Prijedorčani koji su imali više od igre početnih 9 minuta. U tom djelu igre mogli su i do vodećeg gola.

U 10. Minute mladi Zekanović je s desne strane uputio centaršut a lopta je, uz pomoć vjetra, prevarila golmana Dejana Inđića. Bivši prvotimac Prijedorčana Siniša Radoje se snašao i loptu uputio u  golmanski prostor a bivšem “rudarevcu” Petru Kuniću nije bilo teško da postigne vodeći gol za “Borac”.

U 35. minutu golman Inđić je, van šesnaesterca, intervenisao glavom  a lopta dolazi do Radoje koji je pokušao izvesti lob udarac. Jak vjetar je bio saveznik Inđiću i čuvar mreže  “rudara” zaradio je aplauz brojnih navijača iz Prijedora i te objektivne banjalučke publike.

Priliku da izjednači, “Rudar Prijedor” je imao u 38. minutu kada je šut Milana Šakića završio u gol autu.

Loša fudbalska predstava, tačnije  uspavanka, nastavljena je i u drugom djelu susreta. Kunić je u 48. minutu imao zrelu priliku da udvostruči prednost domaćih ali nije bio precizan.

U 50. minutu Miloš Đorđević je napravio dar-mar u odbrani Prijedorčana, prevario golmana Inđića i doveo domaći tim u vođstvo od 2:0.

Najzrelija prilika izabranika Zlatka Jelisavca bila je ona u 60. minutu kad je Stefan Gavranović uputio centaršut a lopta je, uz pomoć vjetra, okrznula gornji dio prečke.

Što se kraj susreta bližio sve je bilo manje šanse za “rudare” da bar postignu počasni gol.  Ljagu na ovaj derbi stavio je iskusni Boris Raspudić koji je nesportski reagovao i na brutalan način povrijedio Novicu Petrovića. Zaradio je crveni karton.

“Borac” je ovom pobjedom nad  direktnim konkurentom čestitao rođendan svom treneru,Vuletu Trivunoviću, i na sva zvona najavio povratak u BH elitu.

FK „Borac” (BL): FK “Rudar-Prijedor” 2:0 (1:0)

Banja Luka- Gradski stadion. Gledalaca: 1400. Sudija: Velimir Drinić (Modriča)

Strijelci: 1.0 Petar Kunić u 10, 2:0  Đorđević u 50.minuti. Žuti kartoni: Vejnović (“Borac”, Ne. Petrović (“Rudar-Prijedor”). Crveni karton: Boris raspudić u 87. minutu.

FK “Borac”: Avdukić, Vejnović, Ojdanić, Puzigaća, Radoja, Kunić, Dujaković, Raspudić, Đorđević (od 90. Kukić), Burazor ( od 73. Guzina), Zekanović ( od 88. Danilović). trener: Vule Trivunović.

FK “Rudar-Prijedor”: Inđić, Davidović, Malović, Vojinović, Petrović, Lolić,  Šakić ( od 65. malinović), Rokvić ( od 46. Jaćimović), Gavranović, Popović (od 60. Panić), Marić, Trener: Zlatko Jelisavac.

U ovom susretu vrijedi pomenuti da je u startnoj postavi “Borca” bila petorka bivših igrača “Rudar Prijedora”: golman Asmir Avdukić, Nemanja Vejinović, Siniša Radoja, Petar Kunić i Bojan Burazor.

U narednom kolu gost “Rudar Prijedora” je “Kozara” iz Gradiške.