7.8 C
Prijedor

KOŠARKA: DERBI PRIPAO “BORCU” (video)

NAJNOVIJE VIJESTI

Košarkaški “krajiški“ derbi pripao je banjalučkom “Borcu”. U meču koji je odigran u subotu, u dvorani “Mladost”, ekipa iz Banja Luke slavila je protiv “Prijedor Spartaka” 93:90.

Utakmica je ovo koja je u potpunosti opravdala epitet derbija vrha tabele, jer su se gosti morali pošteno namučiti da dođu do pobjede, a konačan rezultat postavljen je tek nakon produžetaka. “Borac” je bolje otvorio susret, pa je na kraju prve četvrtine na semaforu pisalo 21:14. Međutim, druga četvrtina donosi drugu priču i prijedorski košarkaši preuzimaju inicijativu i na odmor odlaze sa vodstvom od 41:36. U nastavku je viđena izjednačena igra oba tima, a publika je mogla da gleda kvalitetnu košarku.

Kraj četvrte četvrtine bio je dramatičan. “Prijedor Spartak” imao je vodstvo od 79:77, ali je u posljednjim sekundama Lončar ubacio za izjednačenje, nakon čega su uslijedili produžeci u kojima je Borac” bio za nijansu bolji. Nakon 8. Kola, ”Borac” sa 16 bodova zauzima prvo mjesto na tabeli Prve lige RS, dok je “Prijedor Spartak” drugi sa 14 osvojenih poena.

Na kraju, obje ekipe su u subotnjem susretu pokazale kvalitet, te da se zasluženo nalaze na vrhu tabele.