Četvrtak, 18. Aprila 2024.
5.8 C

KOŠARKA: “PRIJEDOR” DEKLASIRAO “HEO”

Košarkaši “Prijedora” su nakon minimalnog poraza na gostovanju u Sokocu, nastavili pobjednički niz. U Četvrtom kolu Prve lige Republike Srpske izabranici Danila Palalića sinoć su na domaćem terenu sa 20 koševa razlike 74:54 porazili ekipu “HEO”  Bileća.

img_9668

Gosti su dobro otvorili meč i u prvoj četvrtini imali rezultat 22:9 da bi nakon 10 minuta bilo 22:13. Utisak je da su domaći podcjenili gostujući tim. Košarkaši  “Prijedora” su u nastavku  “dodali gas” i  drugu četvrtinu dobili rezultatom 19:12, a na odmor otišlo pri rezultatu 34:33 za “HEO”.

img_9663

Treća  četvrtina je bila u znaku domaćeg tima koji je imao učinak od  17  dok su gosti postigli devet koševa. U posljednjoj četvrtini košarkaši “Prijedora” su se raspucali  i postigli su 25 koševa dok su gosti ostvarili učinak od 11 koševa.

img_9642

U finišu meča trener Palalić je dao priliku momcima sa klupe. Gosti su nastupili bez ponajboljeg igrača i tu vide razlog slabog učinka u ovom meču. Na drugoj strani šampionskom timu “Prijedora”, koji je odustao od takmičenja u Premijer ligi BiH, nedostaje pet najkvalitetnijih igrača.

U trećem  ovosezonskom trijumfu tima “Prijedora”, aktuelnog šampiona Srpske, najefikasniji je bio Nenad Jovičić koji je uz 14 koševa imao učinak od 12 skokova. Nemanja Bilanović je postigao 11 a Srđan Stakić 10 koševa.

KK “PRIJEDOR”- KK „HEO” BILEĆA  74:54 (13:22, 19:12, 17:9, 25:11)

KK “PRIJEDOR” Bogičević 6, Majkić 2, Damjanović 7, Stakić 10, Vuković, O.Bilanović 6, Lakić 6, Kecman, Tomić 7, Jovičić 14, Tadić 3, N.Bilanović 13

KK “HEO” BILEĆA: Agramović 10, De.Ivković 11, Dunđer 5, Savić 7, Da.Ivković 6, Tabaković 2, Šolaja, Milojević, Kuljić 13, Vuković, Baričanin, Radovanović

U Petom kolu KK “Prijedor” slijedi teško gostovanje u Višegradu gdje je protivnik “Varda”, bivši premijerligaš BiH.