7.8 C
Prijedor

„RADNIK BN BASKET“- “PRIJEDOR ” 67:50

NAJNOVIJE VIJESTI

U derbi susretu 15. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše lider lige “Radnik BN basket” je u Bijeljini, rezultatom 67:50, porazio aktuelne šampione, tim “Prijedora”.

U prvih pet minuta derbija domaći su postigli 7 a gosti tek 3 koša, a četvrtina je okončana rezultatom 17:13 za Bijeljince. U nastavku igra je bila ravnopravna a Bijeljinci su treću četvrtinu dobili rezultatom 13:12, dok su  poslednju četvrtinu riješili u svoju korist sa  16:11 za konačan trijumf od 17 koševa viška. Najefikasniji u ovom derbiju bio je igrač “Prijedora” Nemanja Bilanović koji je postigao 21 koš. Njegov saigrač Nemanja Tomić je postigao 8, a novajlija u timu Marko Blaz 6 koševa.

Učinak ostalih: Dragan Vuković 5, igor Damjanovići Nikola Lakić po 3, Ognjen Bilanović i Marko Damjanović 2. U timu su još bili: Neven Vuković, Srđan Stakići  Bojan Savić.

U 16. kolu gost “Prijedora” je  ekipa “Sokoca” koja djeli prvo mjesto.