9.8 C

KOŠARKAŠI  „KOZARE“ IZNENADILI „PRIJEDOR“

Seriju pobjeda košarkaša “Prijedora”, aktuelnih šampiona Republike Srpske, prekinula je ekipa “Kozare” iz Gradiške. Drugi tim “Igokee” iz Aleksandrovca, koji nastupa pod imenom “Kozara”, u Prijedoru je, rezultatom 74:64 pobjedio  izabranike Danila Palalića.

Gosti su imali prednost od prvog minuta, a nakon 20 minuta rezultat je glasio 40:26 za goste. Prijedorčane nije služio šut: od 27 pokušaja za tri pogotka imali su tek 7 trica. Od 30 šuteva za dva pogotka realizovali su pola -15. Nemanja Bilanović je postigao 21, Marko Blaz 14, a Srđan Stakić 13 koševa, po četiri koša postigli su Dragan Vuković, Ognjen Bilanović i Nemanja Tomić. Trener Danilo Palalić, priznaje da rezultat nije iznenađenje i da su njegovi izabranici dali svoj maksimum..

Trener “Kozare” Žarko Milaković, čestitao je Prijedorčanima na  izuzetno korektnoj igri.

U posljednjem kolu, pred plej-of za prvaka Republike Srpske, izabranici Danila Palalića gostuje u Ugljeviku. Igrači i trener  Palalić su uvjereni u trijumf.

Pobjedom u Ugljeviku košarkaši  “Prijedora” će ostvariti plasman u plej-of, kao i eventualni poraz i pobjeda “Hercegovca” nad  “Rogataticom”.