Utorak, 23. Aprila 2024.
13.8 C

KOŠARKAŠI „PRIJEDORA“ BOLJI OD „SLAVIJE“ (VIDEO)

Susretima Prvog kola startovao je Šampionat Republike Srpske za košarkaše. Podmlađeni tim „Prijedora“, na domaćem terenu, visokim rezultatom 77:59 savladao je „Slaviju 2016“ iz Istočnog Sarajeva.

Na otvaranju meča bilo je malo koševa, a prva četvrtina je završena rezultatom 19:12 za „Prijedor“. Drugih deset minuta igre pripalo je gostima, rezultatom 16:15. „Prijedor“ je u nastavku zaigrao znatno bolje, pa je dva minuta pred kraj susreta imao rezultat 75:55.

Trener Prijedorčana Danilo Palalić tada je uveo momke sa klupe za rezervu, što su pozdravili ljubitelji košarke. U pobjedničkom timu „Prijedora“ Srđan Stakić postigao je 17, Žarko Rajković 13, Nemanja Bilanović 11, Aleksandar Ivetić deset, a Nemanja Vujmilović i Marko Blaz po sedam koševa. Mirza Teletovac ubacio je pet koševa. U 2. kolu košarkaši „Prijedora“ igraju protiv „Sutjeske“ iz Foče.