4.8 C

KOŠARKAŠI „PRIJEDORA“ BOLJI OD „SUTJESKE“ (video)

U derbi susretu 22. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše  “Prijedor” je rezultatom 64:55 pobijedio drugoplasiranu “Sutjesku” iz Foče. Prva četvrtina je okončana je rezultaom 11:8 za Prijedorčane, a  na odmor se otišlo pri rezultatu  30:24 za “Sutjesku”.

Sa prednošću od 4 koša, 4 minuta pred kraj meča, “Sutjeska” je imala rezultat 54:50. Gosti, međutim, čine nekoliko grešaka, što domaći koriste i mirno meč privode kraju za konačnih 64:55.

Trener Prijedora Danilo Palalić ističe da je utamica bila izuzetno dobra i tvrda te da je njegov tim odličan u odbrani i prima najmanje koševa u ligi.

U timu “Prijedora” svi su se upisali u listu strijelaca a najefikasniji, sa 13 koševa, bio je Nemanja Tomić. Neven Vuković je postigao 11,  Srđan Stakić 10 , Dragan Vuković 9, Ognjen Bilanović 8, Igor Damjanović 7, Marko Blaz 4 i Nikola Lakić 2 koša.

U igru nije ulazio Draško Tadić.

Četvrtoplasirani “Prijedor” je u narednom kolu gost “Studenta” u Banjaluci i igra odlučujući meč plej-ofa za prvaka Republike Srpske.