10.8 C
Prijedor

KOŠARKAŠI “PRIJEDORA” BOLJI OD “VARDE” U VIŠEGRADU

NAJNOVIJE VIJESTI

Košarkaši “Prijedora”, u derbi susretu 5. kola Prve lige Republike Srpske, rezultatom 63:52  u Višegradu su porazili “Vardu”, bivšeg premijerligaša BiH.  Izabranici Danila Palalića su tokom meča  imali stalnu  prednost, a “Varda” je sredinom druge četvrtine imala kratko   vođstvo.

Meč je odlučen u  trećoj četvrtini  kad je “Prijedor” stigao do 10 koševa viška: 44:34. Domaći, ipak, uspjevaju uhvatiti rezultatski priključak pri rezultatu 49:48.

U narednih šest minuta  tim “Varde” nije postigao koš, a Prijedorčani su to kaznili i otišli na plus 12 koševa. Najefikasniji na meču bio je  Nemanja  Bilanović sa ostvarenih 20 poena. Nemanja Tomić je postigao devet koševa, pet u ključnim momentima susreta.  Nenad Jovičić je imao učinak od devet koševa i sedam skokova. Trener Danilo  Palalić ističe da su momci, uprkos umoru i dalekom putu, fantastično odigrali u odbrani.

Nakon  pet  kola košarkaši “Prijedora” ostvarili su četiri pobjede i jedan poraz. U nedjelju, 27. novembra, u dvorani “Mladost”, od 19.30 časova, “Prijedor” je domaćin timu “Bratunca”.