13.8 C

KOŠARKAŠI “PRIJEDORA” POTOPILI VIŠEGRADSKU “VARDU HE“

Košarkaši “Prijedora” na domaćem terenu, rezultatom 78:56 večeras su porazili  KK “Varda HE“.

Gosti su  prvih deset minuta riješili u svoju korist košem viška 23:22. Domaći su u nastavku zaigrali angažovanije i drugu četvrtinu dobili rezultatom 18:14 pa se na odmor otišlo pri rezultatu  40:37 za Prijedorčane. “Tricu” za domaći tim, uz zvuk sirene, postigao je Nemanja Bilanović, najefikasniji igrač ovog susreta.

Nakon odmora uslijedila je prepoznatljiva igra KK “Prijedor”. U pet minuta treće četvrtine izabranici Danila Palalića postigli su osam a gosti tri koša. Ovaj dio igre Prijedorčani su okončali rezultatom 57:45.

Nakon 35 minuta igre košarkaši “Prijedora” imali su 20 koševa viška (71:51). Do kraja meča prednost je uvećana za konačnih plus 22 koša za KK “Prijedor” 78:56.

U pobjedničkom timu učinak od 22. koša imao je Nemanja Bilanović. Marko Blaz je uz 12 koševa imao tri skoka i toliko asistencija dok je Igor Damjanović postigao 9 koševa i imao 16 asistencija i 7 skokova.

Srđan Stakić je za 18,33 minuta igre postigao 8 koševa. Doprinos novom trijumfu “Prijedora” sa po 6 postignutih  koševa dali su Neven Vuković i Nemanja Tomić. Nikola Lakić postigao 5, a po 4 koša Ognjen Bilanović i Dragan Vuković.

Nova pojačanja “Prijedora” Bojan Savić postigao je 2 koša.

Bojan Majkić je igrao  3,57 a Nikola Pašić 2,25 minuta i nisu se upisali u listu strijelaca.

Kod gostiju kapiten Nemanja Stanimirović je postigao 16, Gojko Sudžum i Stefan Ivanović po 14, a Dejan Marković 8, Nenad Rosić 3 i Milenko Frganja jedan koš.

Meč je odlučila duža klupa “Prijedora” koja je postigla 27, a gostujuća samo 4 koša.  Pod reketom dominirao je domaći tim i ostvario 44 a gosti 30 poena. Bilo je 8 promjena vođstva i 9 izjednačenja.

Košarkaši „Prijedora”, podsjetimo, u okviru 5. kola Prve lige Republike Srpske, u Višegradu  su slavili rezultatom  63:52.

Najefikasniji na meču bio je Bilanović sa 20 poena.