Utorak, 23. Aprila 2024.
5.8 C

KOŠARKAŠICE “MLADOSTI” POBJEDILE  “KOZARU” (FOTO)

Košarkašice “Mladosti” Prijedor, na domaćem terenu, rezultatom 61:54  pobjedile su  ekipu “Kozare” iz Gradiške.

U susretu 5.  kola, u okviru Prve lige Republike Srpske za košarkašice, gošće su nakon deset minuta igre imale rezultat od osam koševa viška 18:10.

Prijedorčanke su u nastavku bile bolje pa su drugu četvrtinu dobile rezultatom 12:10.

Nakon odmora domaći tim trenera Srđana Golubovića je odigrao odlično i ostvario rezultat 24:13.

U poslednjih deset minuta igra je bila ravnopravna, a gošće su se u finišu primakle na dva koša razlike 56:54.

Prijedorčanke su, ipak, iskoristile greške  igračica “Kozare” i meč mirno privele kraju za konačan rezultat 61:54. To je njihova druga prvenstvena pobjeda.

U  pobjedničkoj ekipi “Mladosti” Jelena Đurđević je postigla 19, Milica Ćuk 18, Snježana Kovač 15, Jovana Mrđa 5, Zorana Papak  i Zorana Petoš po 2 koša. Još su igrale: Ivona Knežević, Sara Žigić,   Marija Ilić, Maja Đukić, Anđela Prodanović i Bojana Mijatović.

U narednom kolu trećeplasirana ekipa “Mladosti”je na teškom gostovanju u Trebinju kod  ŽKK „Trebinje 03“, tima koji se bori za lidersku poziciju.