9.8 C

„KRUPI“ SVA TRI BODA U DERBIJU KOLA (video)

„Rudar Prijedor“ doživio je prvi poraz u ovoj sezoni. Sa 2:1 pobjedu je odnijela ekipa „Krupe“, na utakmici odigranoj u subotu na Gradskom stadionu.

U derbiju kola prvi gol pao je rano, već u desetoj minuti, kada je Golubović doveo gostujući tim u vodstvo. Međutim, „Rudar“ je već u 16. minuti golom Burazora pokazao da se bodovi u Prijedoru teško osvajaju. Sa 1:1 na semaforu se otišlo na odmor. Pobjedu u gostima „Krupi“ je donio Miketek, golom iz slobodnog udarca u 60. minuti. Interesantan detalj je da su dva strijelca Burazor i Miketek, dobili direktne crvene kartone, zbog međusobnog koškanja.

Nakon šestog kola „Krupa“ je prva, sa 16 bodova, dok je „Rudar“ na drugoj poziciji sa 13 osvojenih bodova.