4.8 C
Prijedor

KUP BiH ZA RUKOMETAŠICE: PORAZ “MIRE” U GRUDAMA – MINUS 39 GOLOVA

NAJNOVIJE VIJESTI

U revanš-utakmici četvrtfinala završnice Kupa BiH, rukometašice “Mire” su u Grudama doživjele ubjedljiv poraz rezultatom 30:52.

Lider Lige i osvajač posljednjeg Kupa “Grude Autoherc”, dobro su otvorile meč i brzom i efikasnom igrom, nakon deset minuta meča, imale rezultat 10:3. Na odmor se otišlo pri rezultatu 29:14 za Gruđanke. U drugom poluvremenu više su igrale rukometne nade koje su uspjele povećati prednost za konačni rezultat od 22 gola viška.

U pobjedničkom timu najefikasnije su bile Amanda Marić sa 11, Nikolina Čutura 10 te Gabriela Gudelj sa 8 postignutih golova.

U timu “Mire” Azra Bašanović postigla je 10, Dragana Dojčinović i Jelena Mutić po 4, a Dragana Mutić i Tea Sladaković po 3 gola.

Prijedorski susret Gruđanke su dobile rezultatom 44:27.

HŽRK „Grude” – ŽRK “Mira” Prijedor 52:30 (29:14)

HŽRK Grude: Ana Križanac, Anđela Milas, Amanda Marić 11, Nikolina Čutura 10,Chiara Rimac 1, Ana Nikić, Ana Vrančić 5, Gabriela Gudelj 8, Matea Bandić, Andrea Prusina 6, Martina Kraljević 3, Klara Mikulić 4, Anđela Boras 1, Ana Kondža 2, Martina Vukanović 1, Lara Šimić. Trener: Zlata Zubac

ŽRK “Mira”: Sanja Vukman 3, Azra Bašanović 10, Anja Suvajac, Milica Veselinović, Duška Tintor 1, Milica Ćorić, Dragica Gligorević, Dragana Dojčinović 4, Dragana Mutić 3, Darjana Vukliš, Tea Sladaković 3, Jelena Mutić 4, Milica Došen 2, Marija Gligorević. Trener: Ljubica Ivetić