6.8 C
Prijedor

KUP RS ZA RUKOMETAŠE: ”DERVENTA” BOLJA OD “PRIJEDORA”

NAJNOVIJE VIJESTI

Prvenstvenu pauzu u Premijer ligi BiH rukometni klubovi iz Republike Srpske iskoristili su za odigravanje Kupa Srpske. U prvom polufinalnom susretu, rukometaši “Prijedora” za protivnika su imali “Derventu”, domaćina finala. Meč je okončan rezultatom 38:26 za “Derventu”, poluvrijeme 21:13. Najefikasniji u ovom susretu bio je kapiten “Prijedora” Andrej Miljuš, strijelac sedam golova. Trener Jovica Radaković priliku je dao momcima s klupe. Milan Radaković postigao je 3, a Viktor Šerbula gol. Solidnu minutažu imali su Stefan Đuričić i Borislav Knežević.

Pehar pobjednika Kupa RS prijedorski rukometaši osvojili su 2015. godine. Ovaj kup im je dobrodošao kao priprema za premijerligaški okršaj protiv “Borca” u Banjaluci, a nakon toga i protiv “Maglaja”, “Čelika” i “Goražda” na domaćem terenu.