Četvrtak, 18. Aprila 2024.
5.8 C

„MIRA“ NADIGRALA BIŠĆANKE

Rukometašice „Mire”, u okviru 11. kola Premijer lige BiH za rukometašice rezultatom 38:28, u Bihaću pobjedile su istoimenu  ekipu. Brdolom Bišćanki nazirao se nakon poluvremena, kad je na semaforu rezultat glasio 20:8 za „Miru“.

U nastavku meča Prijedorčanke su održavale stečeno vođstvo za konačan rezultat od deset golova viška 38:28. U pobjedničkoj ekipi najefikasnija je bila Dragana Mutić, strijelac 10 golova: Jelena Mutić i Duška Tintor postigle su po osam, Tea Sladaković šest, Ana Perišić tri gola, a u listu strijelaca su se upisale Šejla Ganić, Anja Suvajac, Milica Bilbija i Una Pjević.

Uz golmane Mariju Gligorević i Magdalenu Pantoš još su igrale: Dragica Gligorević i Milica Ćorić. Nakon 11. kola, izabranice Ljubice Ivetić ostvarile su pet pobjeda i šest poraza i sa 15 bodova zimovaće na sedmoj poziciji prvenstvene tabele.