Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

NOVOGODIŠNJI BRZOPOTEZNI TURNIR U ZNAKU BANJALUČANA

Nakon uspješno organizovanog 3. Šahovskog turnira “Jutrogošta 2018”, posvećenog Danu Republike Srpske, Šah klub “Rudar” Prijedor, organizovao je brzopotezni Novogodišnji turnir.

U konkurenciji 26 šahista Prijedora i Banja Luke, nakon devet odigranih kola, najuspješniji su bili Banjalučanin FIDE majstor Vlado Narančić sa 7,5 i Ranko Juić sa 6,5 poena. Prijedorčanin Drago Šikman i Igor Javorić, sa po šest poena, podjelili su treće mjesto dok je Ranko Banović bio peti. Kod seniorki najuspješnija je bila Branka Gajić.

Najuspješniji kadet, sa osvojenih sedam poena bio je Aleksandar Gajić. Stefan Hrvaćanin je osvojio šest, a Filip Šikman 5,5 pena. Kod kadetkinja najuspješnija, sa 5,5 poena, bila je Jovana Kušljević. Najmlađa učesnica takmičenja bila je sedmogodišnja Emilija Gajić. Najbolje plasirani su uz diplome i novčane nagrade, dobili poklon Brane Radanovića, rakiju proglašenu za pobjednika nedavnog međunarodnog Novosadskog velesajma. Nagrade najuspješnijim uručio je Rade Javorić, predsjednik ŠK “Rudar”, a sudija turnira je bio Savo Čelica.