4.8 C

PETARDA U MREŽI BIJELJINACA

Fudbaleri “Rudar Prijedora” visokim rezultatom 5:0 (3:0), na domaćem terenu, deklasirali su tim “Zvijezde 09” iz Etno sela Stanišići kraj Bijeljine.

Meč 17. kola Prve lige Republike Srpske vicešampionski tim “Rudar Prijedora” je dobro otvorio i u 3. minutu postigao vodeći gol. Topovski volej, sa 30 metara, uputio je Draško Lolić a lopta je odsjela u nebranjenom djelu mreže gostiju.

U 29. minutu šut Milana Šakića rukom zaustavlja defanzivac gostiju Dušan Babić. Opravdano dosuđeni jedanaesterac realizovao je Lolić.

U prvoj minuti sudijske nadoknade Stefan Gavranović uputio je oštrar udarac a kapiten gostiju Nemanja Boljanović nespretno reagovao i glavom loptu poslao u spostvenu mrežu za visoko vođstvo domaćih od 3:0

Terensku nadmoć u drugom poluvremenu izabranici Zlatka Jelisavca krunisali su u  65. minutu kad je, na odbijenu loptu iz 16-erca gostiju,  reagovao Vojinović i postigao svoj drugi gol za 4:0.

U finišu dobre fudbalske utakmice bilježimo odličan šut glavom Davida Kuridže koji je za malo bio neprecizan. Konačnih 5:0 za ”Rudar Prijedor”, minut prije kraja regularnog djela susreta postiže, ovaj put precizan, mladi David Kuridža.

U ovom meču, u starnoj postavi “rudara” bila su petorica do 21. godine a u drugom djelu, Kuridža i Miličević.

“Petarda” u mreži Bijeljinaca rezultat je dobrih priprema i kvalitetne igre jednog od najmlađih timova šampionata Srpske.

FK “RUDAR PRIJEDOR” :  “ZVIJEZDA-09”  5:0 (3:0)

FK “RUDAR PRIJEDOR”:  Inđić, Davidović, Malović, Vojinović, Lolić, Šakić (od 68. minuta Kuridža), Rokvić ( od 80.Miličević), Malinović, Gavranović, Panić ( od 53. Jaćimović), Popović.

Na klupi su bili: Šarac, Kovljen, Paunović i Harambašić. Trener: Zlatko Jelisavac

“ZVIJEZDA-09”(Etno selo Stanišići): Lakić, Babić, Guzijan, Parmaković, Rakić (Vuković), Stanić, Boljanović, Nikolić, Mandić, Tojčić (Spasojević), Tripković (Albijanić).

Rezervna gostiju: Avramović, Kalajdžić, Dojčinović i Simić. Trener: Zoran Grujić.

Uprkos visokom porazu gosti nisu razočarali ljubitelje fudbala u Priejdoru.

U narednom,  18. kolu “Rudar Prijedor” gostuje lideru tabele “Borcu” koji je danas kao gost sa minimalnih 1:0 pobjedio “tekstilac” u Derventi.

Album sa fotografijama sa oive utakmice možete pogledati OVDJE!!!