13.8 C

„PETARDA“ U MREŽI „ŽELJEZNIČARA“

Fudbaleri „Rudar Prijedora“, na gostovanju u Krupi na Vrbasu, visokim rezultatom 5:1, poluvrijemE 3:0, deklasirali su „Željezničar Sport tim“ i zadržali vodeću poziciju šampionata Republike Srpske.

Iako su domaći pokazali početnu incijativu koban za njih je bio 13. minut, crnog petka, kad je, Nemanja Pekija, sa ivice 16-erca, pogodio za vođstvo„Rudar Prijedora“. Taktički mudro Prijedorčani su osvajali teren što je kod „Želje“ stvaralo nervozu.

Iako su domaći prijetili da će prekinuti seriju od četiri prvenstvene pobjede gostiju bio je to, ispostaviće se, pucanju u prazno! Naime, u 24. minutu sjevnula je kontra gostiju kad Aleksandar Vojinović potvrđuje  svoje golgetersko umijeće i pogađa za rezultat 2:0.

U 43. minutu mašina „Želje“ je iskliznula sa kolosjeka i pomoći nije bilo. Ponajbolji golgeter Srpske, topdžija iz Omarske, Ognjen Jaćimović, je na odbijenu „otpad loptu“ reagovao milimetarski precizno i pogodio za, nedostižnih 3:0.

Mreže su mirovale do 64. minuta kad je, nakon kontranapada, svoj drugi gol postigao Aleksandar Vejinović za 4:0. U goleadi mu se, pet minuta kasnije, pridružio i Stefan Gavranović koji postiže gol za visokih 5:0. U 88. minutu  počasni gol za „Želju“ postiže srbijanski kadetski reprezentativac Jovan Pavlović.

FK”ŽELJEZNIČAR-SPORT-TEAM“-“RUDAR-PRIJEDOR” 1:5(1:3) Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu. Gledalaca: 100. Sudija: Danko Butulija (Trebinje). Strijelci: 0:1 Pekija u 13, 0:2 Vojinović u 24., 0:3 Jaćimović u 43.  0:4 Vojinović u 64. , 0:5 Gavranović u 69. i 1:5 Pavlović u 88. minutu.

Žuti kartoni: Šatara, Pavlović, Čolić (“Željezničar ST”), Jaćimović, Šarac, Vejnović (“Rudar-Prijedor”). Isključenje: Ognjen Šatara (pomoćni trener Željezničara) u 5. minutu.

FK”ŽELJEZNIČAR-SPORT-TEAM“: Kukrika, Čolić, Pavlović, Šatara, Bosančić, Marković, Krunić (od 46. Šaula), Malić,  Petković .Trener: Branislav Krunić . Rezerve: Šaula, Kuprešak, Kević, Jokanović

FK „RUDAR-PRIJEDOR“: Šarac, Vejnović (od 80. Jandrić), No.Petrović, Jakupović (od 70. Šakić), Vojinović, Pekija, Jaćimović ( od 76. Ćatić), Gavranović, Popović, Marić i Davidović. Rezerve: Rokvić, Pecelj i Dekić. Trener: Zlatko Jelisavac.

Zanimljivo, da je, od pete minute, pomoćni trener „Želje“ Ognjen Šatara morao napustiti klupu domaćina jer ga je, nakon ulaska u teren, isključio sudija Butulija.

Na zvaničnom sajtu Nogometnog-Fudbalskog saveza BiH, po završetku susreta, pojavio se izvještaj u kom je navedeno da je  „Željezničar Sport tim“, golom Pavlovića, pobjedio rezultatom 1:0.

Istovremeno, u Istočnom Sarajevu, igrali su „Slavija“ i prvi pratilac „Rudar Prijedora“ „Zvijezda 09“. Meč je okončan, pogađate, rezultatom 4:3 za goste iz Etno sela Stanišići. U 90. minutu  fudbaler „Slavije“ Dragiša Stanić nije realizovao jedanaesterac. Podsjetimo da su fudbaleri „Slavije“, koje vodi bivši trener „Rudar Prijedora“ Dragan Radović, imali niz od deset pobjeda. Dali je ovaj poraz „sokolova“ slučajan ili ne pokazaće vrijeme.

„Rudari“ su, petim uzastopnim trijumfom, poslije nespretnog poraza od „Drine“, pošteno odradili svoj posao. U Prijedoru su pobjedili i „Čelik“ i okreću se meču četvrtfinala Kupa BiH, srijeda 22. novembra, kad su domaćin premijerligašu BiH „Krupi“. To je zasluga cjelog tima, stručnog štaba, tročlanog Upravnog odbora, a svakako i generalnog direktora kluba Vukašina Đakovića-Ćage. Ovom složnom timu, kec na desetku, svakako je dolazak u klub sportskog direktora Nedžada Žerića s kojim nisu osjetili gorčinu poraza. Vrijeme je da se popune tribine prijedorskog stadiona i zapjeva himna „Rudar Prijedore idemo do pobjede“.