PETI TRIJUMF KOŠARKAŠA „PRIJEDORA“

Košarkaši “Prijedora” nastavljaju pobjedničku seriju. Na parketu SD “Mladost” tim Danila Palalića, znatno teže od očekivanog savladao je rezultatom 67:56 solidni tim “Bratunca”.

img_0247

Gosti su dobro otvorili meč i prvih 10 minuta riješili u svoju korist rezultatom 21:13. U drugoj četvrtini bilo je 15:12, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 36:25.

Preokret je uslijedio u nastavku susreta kad se prednost gostiju “topila”. Presudne su bile trice domaćeg tima koji je nakon nepunih 26 minuta igre imao prvo vođstvo od 41:40.

Košarkaši “Prijedora” su vrlo dobro odigrali treću četvrtinu i imali su  20 koševa viška 27:7. U posljednjoj četvrtini rezultat je glasio 15:13 za KK “Prijedor”.

U pobjedničkom timu domaćina naejfikasniji je bio Igor Damjanović sa 15 koševa. Koš manje je postigao Nemanja Bilanović. Nenad Jovičić je postigao 10 koševa i imao 14 skokova.

Dragan Vuković je postigao šest, a po pet koševa postigli su Goran Bogičević, Nikola Lakić i Nemanja Tomić. Srđan Stakić je ubacio tri, a po dva koša Bojan Majkić i Marko Damjanović. Svoj doprinos pobjedi dali su još Milenko Romanić i Ognjen Bilanović.

Kod gostiju 22 koša je postigao Miloš Deurić, 19 Luka Aleksić, osam Srđan Kovačević. U šest prvenstvenih kola košarkaši “Prijedora” ostvarili su pet pobjeda.

Više fotografija sa ovog susreta možete pogledati OVDJE!