Srijeda, 24. Aprila 2024.
9.8 C

POBJEDA “RUDAR PRIJEDORA” MOGLA BITI IZRAŽENIJA

U Krajiškom derbiju 19. kola šampionata Republike Srpske, na domaćem terenu, fudbaleri „Rudar Prijedora“ rezultatom 2:0, pobjedili su „Kozaru“ iz Gradiške. Već u sedmom minutu golgeter „Rudar Prijedora“ Ognjen Jaćimović propustio je da postigne svoj jubilarni deseti gol – pogodio je prečku. U 19. minutu, ipak, uslijedilo je slavlje: Draško Lolić je postigao vodeći gol za „Rudar Prijedor. Isti igrač je u 30. minutu uputio šut, a u kaznenom prostoru „Kozare“ Ognjen Petrović je rukom zahvatio loptu, a dosuđeni jedanaesterac u gol je pretvorio Draško Lolić. Nakon prilike golgetera Jaćimovića gosti su uzvratili pogađajući stativu, a solidne prilike imali su Lolić i rezervista Srđan Malinović.

„Rudar Prijedor“ je zasluženo osvojio nova tri boda, a oba tima na terenu teškom za igru, ostali su dužni navijačima. Trener Zlatko Jelisavac je nakon ovog meča istakao: – Čestitao bih mojim igračima na veoma važnoj pobjedi. To nam je bilo veoma bitno nakon loše odigranog meča u Banja Luci protiv “Borca”. Ostvarila nam se želja i već u ovom susretu smo se vratili na pobjednički kolosjek. U tvrdoj utakmici došli smo do ranog vođstva od 2:0. Uspjeli smo kontrolisati igru i rezultat protiv mladog tima “Kozare” koja nam je uvijek neugodan rival – konstatovao je Jelisavac. On je čestitao gostima na fer i korektnoj igri.

Trener “Kozare” Velimir Stojnić, za čijeg je mandata premijerligaš “Rudar Prijedor” imao solidne rezultate kaže da se na ovom terenu ne bi snašao ni Maradona. Čestitajući pobjedu domaćem timu, pojašnjava da su olako primili prvi gol, a da prekršaj nije za jedanaesterac jer je njegov igrač štitio u “živom zidu”. – Poslije 2:0 bilo nam je veoma teško. U drugom poluvremenu imali smo stativu i šansu Mikitana koji se našao sam pred golmanom. Čestitam “Rudar Prijedoru” na pobjedi, a mom mladom timu bolja izdanja u narednim susretima jer ova ekipa ima perspektivu – dodao je Stojnić.