PORAZ I POBJEDA “RUDARA” ZA TREĆE MJESTO U KUPU BIH

Proteklog vikenda u kuglani OC “Zetra” u Sarajevu, odigran je finalni turnir kuglaškog Kupa BiH.

Prvog dana KK “Rudar Prijedor” izgubio je poslije neizvjesne borbe u polufinalu od “Posušja” rezultatom 5-3 (3374:3352) i 22 čunja razlike u korist branioca kupa.

Najbolji kod “Rudara” bio je Siniša Knežević sa 585 oborenih čunjeva. Prethodno je banjalučka “Ada” u drugom polufinalu savladala tuzlansku “Slobodu”.

Drugog dana “Rudar” je u utakmici za treće mjesto savladao “Slobodu” iz Tuzle 5-3 (3474:3350) odigravši mnogo bolje nego prethodnog dana, zahvaljujući odličnom nastupu braće Trklja, Miodrag 609 i Marko 653.

“Posušje” je u finalu pobjedilo banjalučku “Adu” i tako osvojilo ovogodišnji kup.

Banjalučani su ispunili svoje želje. Ulaskom u finale, pored “Posušja” (svjetski kup) , “Rudara” iz Prijedora (evropski kup) i “Rudara” iz Kaknja (NBC kup) obezbjedili  su učešće u jednom od međunarodnih kup takmičenja u narednoj sezoni, tačnije NBC kupu.