PORAZ RUKOMETAŠICA „MIRE“ U JABLANICI

Rukometašice prijedorske “Mire”, na gostovanju u Jablanici, doživjele su drugi ovosezonski poraz. Bolja od podmlađenog tima Prijedorčanki  bila je domaća “Neretva” koja je slavila rezultatom 29:23. Na poluvremenu ovog čvrstog i rezultatski neizvjesnog meča bilo je 13:12 za domaći tim. U nastavku igralo se gol za gol, a od 55. minuta Jablaničanke preuzimaju konce igre u svoje ruke i ostvaruju prednost od dva gola viška. Na kontre domaćih, prijedorske rukometašice nisu imale odgovor, pa je “Neretva” uspjela ostvariti pobjedu i nanijeti drugi prvenstveni poraz timu “Mire”, vicešampionkama BH Premijer lige.

U gostujućoj ekipi, sedam golova postigla je Azra Bašanović. Trenera Ljubicu Ivetić ohrabrio je povratak u tim omladinske reprezentativke BiH, Duške Tintor. U tri kola nastavka Premijer lige BiH, igračice “Mire” pobjedu su ostvarile u Bihaću i remi u Prijedoru. U narednom kolu “Mira” je gost “Ilidže”.