Utorak, 23. Aprila 2024.
10.8 C

POSLIJE “ZVIJEZDE” NA REDU “BORAC”

Fudbaleri “Rudar Prijedora” uspješno su ušli u nastavak Prve lige Republike Srpske. Vicešampionski tim produžene jesenje polusezone sa visokih 5:0 deklasirao je sastav “Zvijezde 09” iz Etno sela Stanišići kod Bijeljine. Računajući utakmice iz pripremnog perioda čak 540 minuta i sudijske nadoknade “Rudar Prijedor” nije primio gol.

Draško Lolić je fenomenalnim golom sa 30 metara, doveo domaće u vođstvo od 1:0. On je u 29. minutu iz jedanaesterca uduplao prednost svoga tima. U prvoj minuti sudijske nadoknade, na šut Stefana Gavranovića, kapiten gostiju Nemanja Boljanović je nespretno reagovao i glavom loptu poslao u sopstvenu mrežu  I tako “rudarima” povećao prednost na  3:0 . Aleksandar Vojinović  je povisio na  4:0 u 64. minutu prije kraja regularnog dijela susreta konačnih 5:0 za ”Rudar Prijedor”,  postiže  rezervista  David Kuridža.

Zlatko Jelisavac
Zlatko Jelisavac, trener ”Rudar Prijedora”

Trener ”Rudar Prijedora” Zlatko Jelisavac priznaje da su se pribojavali ekipe “Zvijezde 09” koja je kvalitetan tim.

– Rezultat je možda previsok u odnosu na ono što se događalo na terenu. Mi smo nagrađeni za dobre pripreme i što smo u utakmicu ušli disciplinovano i odgovorno. Kod rezultata 3:0 utakmica je bila sa jakim tempom i nismo se smjeli opustiti. Kad smo dali četvrti gol bilo je lakše. Najvažnije je da smo, u prvoj utakmici nastavka dobro igrali i ostvarili visok rezultat. Ove nedjelje ćemo raditi maksimalno motivisano – kaže trener ”Rudar Prijedora” Zlatko Jelisavac.

U 18. kolu šampionata Srpske “Rudar Prijedor” je gost lidera “Borca”. Krajiški derbi mogao bi biti presudan za daljnji tok šampionata. Željena pobjeda “rudare” bi ostavila u trci za povratak u BH elitu.