Fudbaleri ”Rudar-Prijedora“,  na domaćem terenu, rezultat 1:0, pobjedili  su solidni tim “Podrinja” iz Janje i nakon remija 2:2, u meču “Zvijezda 09”- “Drina” Zvornik, preuzeli lidersku poziciju šampionata Republike Srpske.

Na otvaranju  meča 12. kola Prve lige Republike Srpske igralo se više pred golom gostiju. Domaći su izveli 10-ak kornera ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu “Podrinja”.

U 32. minutu, po lijevoj strani, akciju je počeo  Stefan Gavranović, lopta je došla do kapitena Nemanje Marića a ovaj je milimetarski precizno uposlio Demira Jakupovića koji je nadmudrio odbranu gostiju i vještim lob udarcem savladao golamana Čedomira Radića za vođstvo “rudara” od 1:0.

Gosti su tek u 37. minuti  izveli prvi korner. Nakon zrele prilike iz 60. minuta, kad je Pekija šutirao glavom iznad prečke, gosti su imali solidnu  priliku za izjednačenje preko rezerviste Dženana Redžića.

Od 85. Minuta, kad je drugi žuti karton zaradio Mirsad Arnautović, “Podrinje” je imalo igrača manje. U tom djelu igre  gosti su  bili bolji tim i u 89. minutu priliku za izjednačenje nije iskoristio rezervista Adnan Barjaktarević. Na visini zadatka bio je golman Đorđe Šarac koji, iz kola u kolo, postaje sve sigurniji čuvar mreže.

FK RUDAR-PRIJEDOR – FK “PODRINJE” JANJA  1:0 (1:0)

Gradski stadion u Prijedoru.  Gledalaca : 250. Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo). Strijelac: Demir Jakupović u 32. Minute. Žuti karton:  Nemanja Vejnović, (namjerno igranje lopte rukom) (“Rudar Prijedor”.Crveni kartton: Mirsad Arnautović (FK “Podrinje”)  zbog dva žuta kartona ( u 69. i 85. minutu (nedozvoljeno oštar start nad protivničkim igračima)

“RUDAR-PRIJEDOR”: Šarac, Vejnović ( od 71. No.Petrović, Jakupović, Lolić (od 85.Šakić), Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović (od 83. Ćatić ), Gavranović, Marić, Davidović. Rezereve: Milinković, Popović,  Jandrić i Dekić. Trener: Zlatko Jelisavac.

Umor se djelimično osjetio na timu “Rudar Prijedora” koji je, u sedam dana, odigrao tri susreta: u Novom Gradu pobjedili su “Sutjesku ”, a u prošlu srijedu, u osminini finala Kupa BiH, sa 2:1, pobjedili premijerligaša BiH, “Čelika”.

“Rudari” i “Zvijezda 09” su se izjednačili po svim parametrima takmičenja. Zbog više postignutih golova Prijedorčani su prvi na tabeli i predstoji im grčevita borba za tu poziciju.