U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

(VIDEO) PROMOCIJA UMJETNOSTI SCENSKOM IZVEDBOM U OSNOVNIM ŠKOLAMA

Udruženje “Žene u umjetnosti” i Ugostiteljsko-ekonomska škola pokrenuli su projekat pod nazivom “O umjetnosti”. Cilj je da se kroz scenski prikaz u trajanju od jednog školskog časa, mladima u prijedorskim osnovim i srednjim školama približi muzička, dramska, pozorišna i likovna umjetnost. Prva predstava bila je u OŠ “Dositej Obradović”, a učenici glumci su u svom nastupu poredili i spajali prošlo i današnje vrijeme. “U predstavi glumim lika iz Čehovljevog djela ‘Čovjek u futroli’. To je lik Kovaljenka, zastarjelog profesora, starih pogleda, konzervativnog. To je bilo takvo vrijeme. Postoje prednosti u svakome dobu, tako i u onom prijašnjem. Mada, sve u svemu, današnje vrijeme ima više dobrih karakteristika”, kaže Andrej Sredić, učenik 9. razreda OŠ “Dositej Obradović”, koji je član Udruženja “Žene u umjetnosti”.

Član Udruženja je i učenica 2. razreda Ugostiteljsko-ekonomske škole Karolina Bogdanović, koja u predstavi glumi tinejdžera opsjednutog mobilnim telefonom.

U ovoj prijedorskoj srednjoj školi ističu da je važno kroz vannastavne aktivnosti učenicima približiti prave vrijednosti kada je umjetnost u pitanju.

“Činjenica je da su djeca izložena medijima, internetu i svemu onome što se danas predstavlja kao neka umjetnost, a to je otvoreni kič i šund. Oni su toliko izloženi tome da je to prosto ispiranje mozga. Pokušavamo da im kažemo ne, to nije kvalitet, ne, to nije umjetnost. Morate tražiti nešto što će da oplemeni vašu dušu i da kroz život idete kao ljudi, a ne kao konzumenti”, naglašava Branka Kovačević, bibliotekar Ugostiteljsko-ekonomske škole.

Direktor Udruženja “Žene u umjetnosti” Biljana Anđelić kaže da kroz projekte scenskog prikaza umjetnosti mladi stiču određena iskustva koja će im dobro doći, bez obzira da li će studirati neku od umjetničkih akademija.

“Želimo da protežiramo mlade ljude koji imaju talenta i koji žele da se i dalje umjetnički obrazuju. Ovaj projekat je proistekao iz saradnje sa Ugostiteljsko-ekonomskom školom, sa željom da što više primaknemo umjetnost mladima. Da objasnimo šta je to, da ih animiramo da se uključuju u udruženja koja se bave umjetnošću”, istakla je Anđelićeva.

Zajednički projekat “O umjetnosti”, Udruženja “Žene u umjetnosti” i Ugostiteljsko-ekonomske škole do kraja školske godine kroz scensku izvedbu biće predstavljen u još nekoliko osnovnih škola.

                                                                                                Zoran Sovilj

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na https://kozarski.com/

Exit mobile version