4.8 C

PRORADILI NAPADAČI – ČETIRI GOLA U MREŽI “SLOBODE”

Fudbaleri Rudar Prijedora su svojim navijačima danas na Gradskom stadionu  pružili pravi užitak u utakmici  9. kolu Prve lige Republike Srpske pobjedivši ekipu Slobode iz Mrkonjić Grada rezultatom 4:0 . Gosti su se dobro držali sve do 27. minuta kada je Bojana Burazora odlično uposlio, danas razigranog, Ognjena Jaćimović  koji sa pet metara glavom loptu šalje iza leđa Matovića.

Ognjen Jaćimović postiže prvi pogodak za "Rudar Prijedor"
Ognjen Jaćimović postiže prvi pogodak za “Rudar Prijedor”

Do kraja prvog poluvremena “rudari” su imali nekoliko dobrih akcija ali ih nisu uspjeli realizovati tako da su na odmor otišli sa golom prednosti. Od samog početka drugog poluvremena fudbaleri “Rudar Prijedora” su preuzeli inicijativu. Igrao se 58. minut kada je odličan šut Bojana Burazora, golman gostiju izbio u teren a tu se najbolje snašao Stefan Gavranović i sa nekih desetak metara poslao loptu u mrežu za 2:0.

rudar-1

Treći gol je bio prava fudbalska poslastica. Jaćimović je ubacio loptu u prazan prostor, a mladi Ervin Ćatić utrčava i pogađa mrežu nemoćnog Darijana Matovića.

rudar-3
Ervin Ćatić pogađa za 3:0

Šlag na tortu dodao je, strijelac prvog pogotka,  Ognjen Jaćimović, svojim drugim pogotkom a četvrtim za “Rudar”, nakon proigravanja sa mladim Ćatićem.

Nakon utakmice trener Zlatko Jelisavac nije krio zadovoljstvo. -Drago mi je da nam se realizacija vratila i da smo dali četiri gola, mogli smo i više ali u ovom momentu smo zadovoljni sa nova tri boda a ovo će nam poslužiti kao dobra uvertira pred utakmicu Kupa Republike Srpske.-

Ovom pobjedom Rudar-Prijedor je učvrstio poziciju u vrhu tabele, samo bod zaostatka iza prvoplasirane ekipe Borca. Narednog vikenda Rudar Prijedor gostuje Slogi iz Doboja.

Stadion Gradski u Prijedoru.Gledalaca: 300.

Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Slaven Tatić (Srbac) i Božidar Rustić (Gradiška). Delegat: Miloš Brkić (Laktaši).

Strijelci; 1:0 Jaćimović (27 ), 2:0   Gavranović (58), 3:0  Ćatić (66) 4:0 Jaćimović (80).

Žuti kartoni: No.Petrović i Milan Šakić (Rudar Prijedor), Kukavica, Sladojević i Topić  (Sloboda MG). Konačan rezultat: Rudar-Prijedor – Sloboda (MG) 4:0 (1:0).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović(Rudar-P).

RUDAR Prijedor. Ne.Petrović, Davidović, No. Petrović, Burazor (od 72. Lolić), Rokvić (od 62. Ćatić), Vojinović, Milinković, Jaćimović, Gavranović, Sl.Kovljen (od 56. Šakić) i Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.

SLOBODA MG: Matović, Šamara, Kovačević, Sladojević (od 68 Milosavljević). Đukarić, Savanović (od 68. Lazendić), Topić (od 84. Kovačević) Gračanin, Stjepanović,Kukavica i Mirković. Trener: Dragan Vukša.

tekst i foto: Dragan Stojnić Giga

više fotografija sa ovog susreta možete pogledati OVDJE.