Utorak, 23. Aprila 2024.
13.8 C

PRVA POBJEDA PROTIV “TEKSTILAC KORTA” (FOTO)

Fudbaleri “Rudar Prijedora” rezultatom 2:0, na domaćem terenu, pobjedili su “Tekstilac Kort” i prekinuli dosadašnji loši skor u odnosu ova dva tima.
Naime od kako su “tekstilci” u Prvoj ligi Srpske, ovo je prvi trijumf Prijedorčana. Protiv neugodnog protivnika izabranici Zlatka Jelisavca krenuli su ofanzivno i u petom minute imali stopostotnu šansu za gol. Nemanja Vejnović je izvanredno uposlio Ognjena Jaćimovića koji, umjesto mrežu, pogađa iskusnog golmana Dejana Plisnića. Jaćimović nije pogodio gol gostiju u 12. i 15. minutu. Prilike za gol nisu iskoristili Milan Šakić u 18., Aleksandar Popović u 21. te Stefan Gavranović u 40. minutu.

U poslednjim sekundama prvog poluvremena, najbolji golgeter Republike Srpske, Aleksandar Milaković je iz kaznenog prostora domaćih, šutirao a izvanrednom intervencijom golman Đorđe Šarac spasio je mrežu i spriječio vođstvo gostiju.
Milan Šakić u 48. minutu, kad se našao sam ispred gola gostiju, promašio je okvir gola. Uslijedio je napad gostiju a kapiten “rudara” Nemanja Marić je, poslednjim atomima snage, spriječio vođstvo gostiju.

U 57. minutu, po desnoj strani prodro je brzonogi Stefan Gavranović-Toti uposlio Draška Lolića a ovaj, manirom iskusnog golgetera, pogađa za vođstvo “rudara” od 1:0. U nastavku, 66. minuta, golgeter Jaćimović nije podesio nišanske sprave i neuspjeva savladati golmana Plisnića. Iako su gosti stezali obruč oko solidnog golmana Šarca, u drugoj minuti sudijske nadoknade, korner je izveo Lolić a Ognjen Jaćimović pogađa nebranjeni, dio mreže tima iz Dervente.

FK “RUDAR-PRIJEDOR” – “TEKSTILAC KORT” 2:0 (0:0)
Gradski stadion Prijedor. Gledalaca : 300.
Strijelci: 1:0 Lolić u 57, 2:0 Jaćimović u 90. minutu plus dva minuta
nadoknade.
FK “RUDAR-PRIJEDOR”: Šarac, Vejnović, No.Petrović( od 89. Jandrić), Lolić, Šakić( od 84.Ćatić), Pekija, Jaćimović, Gavranović ( od 90. Dekić), Popović, Marić i Davidović. Trener: Zlatko Jelisavac . Rezerve: Milinković, Rokvić, Polovina, Živanić.
Zbog žutih kartona za “Rudar Prijedor” nisu igrali: Demir Jakupović, Aleksandar Vojinović i Ljubiša Pecelj.

Serija od četiri prvenstvene pobjeda i pobjeda nad “Čelikom” u Kupu BiH, dodatni su motiv za “rudare” da u narednom meču, u Banja Luci, savladaju “Željezničar Sport tim” i sačekaju kiks “Zvijezde 09”, koja će sutra, nedjelja 12. novembra, ugostiti “Sutjesku”.

Više fotografija sa ovog susreta možete pogledati OVDJE!