4.8 C

PRVENSTVO ŠAH KLUBA “RUDAR”: NAJUSPJEŠNIJI RANKO JUIĆ

Drugo klupsko prvenstvo Šah kluba “Rudar” Prijedor, nakon devet odigranih kola, završeno je sinoć, trijumfom Ranka Juića koji je osvojio osam bodova. Zoran Gvozdenović, prošlogodišnji pobjednik, bio je drugi sa pola boda manje, dok je trećeplasirani Dragan Kugić imao 6,5 bodova.

Po šest bodova osvojili su Mladen Tomić, Drago Šikman i Igor Javorić. Stanimir Trivunović, član UO “Rudara”, uručio im je novčane nagrade. Na Drugom prvenstvu nastupila su 22 igrača, a sve je proteklo u besprijekornoj organizaciji, naglasio je Momčilo Soprenić, savezni šahovski sudija. Rade Javorić, predsjednik ŠK “Rudar”, istakao je veliku pomoć grada i gradonačelnika Milenka Đakovića oko organizacije ovog takmičenja.

U organizaciji ŠK “Rudar” u subotu, 11. marta, biće održan peti Osmomartovski turnir, a učešće su potvrdile šahistkinje iz cijele Republike Srpske.

Pravo učešća imaju sve dame, bez obzira na titulu, rejting ili kategoriju. Prijave se primaju do 10 časova u klupskim prostorijama.