Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

PRVI TEST FUDBALERA “RUDAR PRIJEDORA”: NOVAJLIJA SLAVIO REZULTATOM 3:1

Fudbaleri „Rudar-Prijedora”, u prvoj provjeri priprema za šampionat Republike Srpske, doživjeli su poraz rezultatom 3:1, kod “ Željezničara” u Banja Luci. Novajlije u Prvoj ligi Republike Srpske, protiv četvrtog tima plej-ofa Srpske „Rudar-Prijedora“,  vodeći gol postigli  su u 44.minuti  kad je iz slobodnog udarca, sa ivice šesnaesterca, strijelac bio Adonis Bilal. “Željo” je u 60. minutu, preko 15-godišnjeg Sergeja Kalabića, poduplao prednost domaćih.

U nastavku, povratnik u tim „Rudar-Prijedora Demir Jakupović, u 65.minutu, postiže gol za rezultat 2:1. U tom periodu igre Prijedorčani su imali šansu i za izjednačenje.

Pet  minuta prije kraja meča dosuđen je jedanaesterac za  “Željezničar ”a siguran realizator bio je Jovan Pavlović.

U timu  “Rudar Prijedora” igralo je sedam momaka iz šampiona Omladionske lige BiH kadeti: Kovačević. Marmat, Radaković, Brdar, Marinović, Polovina, Živanić. U startnoj postavi bili su povratnici u tim Jakupović i Pekija te novopridošli  Srboljub Jandrić (“Tekstilac Kort”, Derventa), Aleksandar Popović (“Kozara”, Gradiška) i Emil Novi iz Slovenije koji, nakon ovog meča,  može tražiti novi klub.

Igrali su još: Šarac, Davidović, Lolić, No.Petrović, Vojnović, Šakić, Jaćimović i  Paunović. Nedostajao je golman Nemanja Petrović kom se posrećilo da se zaposli.

Već u srijedu, 19. jula, na stadionu Mlakve u Novom Gradu, Prijedorčani igraju novi test meč a protivnik je “Sloboda”, član Druge lige Srpske, grupa Zapad.

Danas su u Banja Luci izvučeni parovi za narednu sezonu,  a  u prvom kolu “Rudar Prijedor” je gost “Podrinja”. Prvu domaću utakmicu igraju protiv “Naprijeda” iz Šepka.