Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

„RADNIK“ IZBACIO „RUDAR“

„Rudar-Prijedor“ poražen je na svom terenu rezultatom 2:0 od strane bijeljinskog „Radnika“, u četvrtfinalnom susretu Kupa Republike Srpske. Utakmica se igrala u otežanim uslovima, na raskvašenom, klizavom terenu, a veći dio meča padala je kiša. Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova.

U nastavku meča, Karić u 64. minuti dovodi goste u vodstvo, a tačku na pitanje ko prolazi u polufinale stavlja Bradonjić golom u 76. minuti. Trener „Rudara“ Igor Janković ocijenio je da su u prvom poluvremenu bili ravnopravan rival „Radniku“, ali da je u nastavku, u teškim uslovima za igru, prevladao individualni kvalitet pojedinaca. On je čestitao na pobjedi treneru „Radnika“ Slobodanu Starčeviću, kojem je ovo bila debitantska utakmica na klupi ekipe iz Bijeljine.

Zanimljivo je i to da je Starčević 2013. bio trener „Rudara“. Sa ovom utakmicom „Rudar“ je završio takmičarski dio jesenje sezone.