6.8 C

REMI U REŽIJI SUDIJE BARJAKTAREVIĆA

Derbi 12. kola šampionata Republike Srpske na Gradskom stadionu protekao je u znaku glavnog sudije Mile Barjaktarević iz Bijeljine koji je svojom arbitražom upropastio ljepotu fudbalske igre. Gosti iz Dervente su bolje otvorili ovaj meč strpljivo čekajući na grešku domaćih, a ona se desila u 25. minutu sureta kada je Rastović iskoristio nepažnju domaće odbrane i doveo svoj tim u vođstvo.

rudar-tekstilac1-1

“Rudari” su pokušali da poravnaju rezultat ali je odbrana gostiju osujetila jalove napade Prijedorčana pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću gostiju iz Dervente. U nastavku utakmice izabranici Zlatka Jelisavca zaigrali su puno bolje pa su se redale prilike, Ognjena Jaćimovića, Bojana Burazora, Slavena Kovljena. Trud domaćih fudbalera isplatio se u 60-oj minutukada je Ognjen Jaćimović matirao nemoćnog golmana gostiju i izjednačio na 1:1.

img_9324

I to je sve od fudbala što je prijedorska publika mogla da vidi na Gradskom stadionu. Na scenu stupaju čudni aršini glavnog sudije Mile Barjaktarevića i još čudnije ponašanje gostujućih igrača iz Dervente koji su “krali” dragocijeno vrijeme, valjajući se po terenu,  a sudija sjeckanjem igre i dijeljenjem kartona, kao da je želio da održi remi do kraja utakmice.,,Rudari,, žale što nisu imali priliku da se nadigravaju sa protivnikom i da pokažu svu ljepotu fudbala. Prijedorskoj publici ostaje nada da će u iduću subotu, kada u grad na Sani dolazi “Slavija”, u prvom planu biti fudbalske majstorije bivših Premijerligaša.

rudar-tekstilac-1-1

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 600. Sudija: Mile Barjaktarević (Bjeljina). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Velibor Ratković (Gradiška). Delegat: Željko Grbić (Banjaluka). Strijelci: 0:1 – Rastović (25), 1:1- Jaćimović (61). Žuti kartoni: Jaćimović, Sl.Kovljen i Davidović (Rudar-P.), Komlenović, Milanković, Brković, Đuričić, Kovač i Đukići (Tekstilac Kort). Konačan rezultat: Rudar Prijedor – Tekstilac Kort 1:1 (0:1).

RUDAR Prijedor:Inđić, Davidović, Marić, No. Petrivić, Burazor, Rokvić (od 46.min. Sl.Kovljen), Vojinović (od 77. min. Šakić), Ćatić, Milinkovi, Jaćimović, Gavranović (od 58. min.  Lolić) i Mari. Trener Zlatko Jelisavac.

TEKSTILAC KORT: Plisnić, Rastović, Jolović, Kovač, Đuričić (od 90. min. Duspara), Simović (od 77. min. M.Brković), Milaković, Komljenović, Đukić (od 90. min. Gatarić), S.Brković i Petrić. Trener: Bojan Magazin.

više fotografija sa ovog susreta možete pogledati OVDJE!

tekst i fotografije: Dragan Stojnić Giga