RTV PRIJEDOR Redoslijed predstavljanja političkih subjekata (video)

Javnim žrijebanjem danas su izvučeni politički subjekti za medijsko predstavljanje u programu Radio-televizije Prijedor, u toku predizborne kampanje za Opšte izbore. U skladu sa važećim propisima Centralne izborne komisije BiH i Regulatorne agencije za komunikacije BiH, Radio-televizija Prijedor je svim političkim subjektima koji su registrovani na teritoriji grada Prijedora, obezbijedila  ravnopravno predstavlјanje u periodu izborne kampanje, pod istim uslovima u trajanju od pet minuta i bez novčane naknade.

Snimanje predizborne poruke biračima će biti obavlјeno u studiju RTV Prijedor, svakim radnim danom u 13.00 časova, prema redoslijedu koji je određen žrijebanjem, a predizborna poruka će biti emitovana isti dan u programu Radio Prijedora od 16.55 časova i na TV Prijedor od 18.30 časova.

Po pravilima RAK-a, svim političkim subjektima obezbijedili smo i plaćeno političko oglašavanje u trajanju do 30 minuta sedmično (u plaćeno političko oglašavanje  spadaju spotovi, saopštenja, reportaže, snimlјena obraćanja). Termini za plaćeno političko oglašavanje na radiju su u 9.20h,  11.20h, 13.30h, 16.40h i 18.40h i na Televiziji Prijedor radnim danima u 18.30h, 19.30h, 20.45h. U vikend programu TV Prijedor, termini za plaćeno političko oglašavanje su subotom u 18.30h, 21.30h, 23.30h i nedjelјom u 18.30h i u 23.30h.

„Izborna hronika“ biće emitovana nedjelјom u 22.00 časa, a izvještaji sa stranačkih aktivnosti će biti emitovani u informativnim emisijama RTV Prijedor, u dnevniku radija u 15.30 h, TV Prijedor u 20.00 časova i reprizno u 23.00 časa. Redoslijed snimanja za predstavljanje političkih subjekata biće objavljen i u narednom broju „Kozarskog vjesnika“.

 

REDOSLIJED PREDSTAVLJANJA KANDIDATA U PROGRAMU RTV PRIJEDOR

U PERIODU PREDIZBORNE KAMPANJE (7.9.2018.- 7.10.2018.) ZA OPŠTE IZBORE U BIH, U 13.00 ČASOVA SVAKIM RADNIM DANOM

 

Ponedjeljak, 10.9.2018.

  1. Željka Mićić 2.   Burin Dećaj  3.   Nezavisni blok

Utorak, 11.9.2018.

  1. Petar Radić 2. Slobodan Pavlović 3. Savez za stari grad

Srijeda, 12.9.2018.

  1. Proevropski blok 2. BOSS Bosanska stranka Mirnes Ajanović 3. Prva SDS

Četvrtak,13.9.2018.

  1. Savez Ostanak 2. Nezavisna bosanskohercegovačka lista 3. Liberalna stranka LS BiH

Petak,14.9.2018.

  1. Duško Košpić 2. Prva stranka 3. Igor Matić

Ponedjeljak,17.9.2018.

  1. Savez za novu politiku 2. Slavko Dragičević 3.Savez za pobjedu

Utorak,18.9.2018.

  1. Savez za demokratsku Srpsku 2.Ujedinjena Srpska 3. USD BiH Unija socijaldemokrata BiH

Srijeda,19.9.2018.

  1. Zavičajni socijaldemokrati Mile Marčeta 2. A-SDA za evropsku BiH zajedno 3. Darko Miletić

Četvrtak,20.9.2018.

  1. Jovan Stevanović 2. HDZ BiH, HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP DR AS BiH, HDU BiH 3. Anđelko Menjić

Petak,21.9.2018.

  1. Obrad Lalić 2. Dragomir Pandurević 3. Gordana Kršić

Ponedjeljak,24.9.2018.

  1. SBB Fahrudin Radončić 2. SDS (SDS-SRSRS-SRS) 3.Igor Jovanović

Utorak,25.9.2018.

  1. Muhamed Viteškić 2. SDP BiH 3. Socijalistička partija

Srijeda,26.9.2018.

  1. Zajedno za BiH 2. SMS – Savez mladih snaga 3. Slavko Sekulić

Četvrtak,27.9.2018.

  1. Srpska napredna stranka 2. Hrvatska demokratska zajednica 1990 – HDZ 1990 3. PDP RS – Mladen Ivanić

Petak,28.9.2018.

  1. SDA 2. NS 3. Lijevo krilo

Ponedjeljak,1.10.2018.

  1. NDP Dragan Čavić – NS- SNS- Sloboda 2. DNS 3. Aleksandar Đorić

Utorak,2.10.2018.

  1. Igor Gašević 2. Pokret Uspješna Srpska – dr Zlatko Maksimović 3. Demoksratska stranka invalida BiH

Srijeda,3.10.2018.

  1. Pokret demokratske akcije 2. Komunistička partija 3. Ćamil Duraković

Četvrtak,4.10.2018.

  1. SNSD 2. Vojin Pavlović 3. SDS lista (SDS- NDP -NS -SR)

Petak,5.10.2018.

  1. Hrvatska stranka BiH 2. Dragica Josipović 3. Ekološka partija RS

KV

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Zabranjeno je preuzimanje sadržaja bez pismene dozvole!