Utorak, 23. Aprila 2024.
10.8 C

“RUDAR PRIJEDOR” ELIMINISAN IZ KUPA REPUBLIKE SRPSKE

Fudbaleri Rudar Prijedor su, u osmini finala Kupa Republike Srpske, poraženi  od ekipe Krupe sa 2:1! Ovo je ujedno bila i slatka osveta Krupljana i njihovog trenera Slobodana Starčevića Prijedorčanima koji su ih prošle godine pobjedili u finalu i osvojili Kup Republike Srpske. Ovakav rezultat i nije iznenađenje jer su na odnosu prošle godine uloge zamjenjene. Krupa je ovaj meč igrala kao BH premijerligaš a Rudar Prijedor prvoligaši. Krupa je rutinski dobila ovaj meč, iako se stekao utisak da je pobjeda mogla biti i ubjedljivija.

krupa-rudar

Domaća ekipa je povela u 30. minutu kada je Gavrić, loptu ispucanu iz kornera šutirao, a ona se odbila do Vukotića koji sa 12 metara vara golmana Inđića.

krupa-rudar

U nastavku igre Krupa je imala više od igre ali nisu mogli postići gol sve do 67. minut kada je Mijić uputio centaršut, a Cvijanović pogađa za 2:0. Ćatić je u 75. minutu iskoristio nepažnju Maksimovića i Kutića te je smanjenjem rezultata na 1:2 vratio ovoj utakmici neizvjesnost. Međutim do kraja meča Krupa je bila ekipa koja je mogla, da je bilo više koncentracije u završnici napada,  pogoditi još koji put, ali se to nije desilo pa je ostao rezultat 2:1. Krupa je tako izborila plasman u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja Republike Srpske.

KRUPA – RUDAR PRIJEDOR 2:1 (1:0)

Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Skakić. Pomoćnici: Miloš Gigović i Radislav Kačavenda (svi iz Gradiške). Delegat: Miloš Brkić (Laktaši).

Strijelci: 1:0 Vukotić (30), 2:0 Cvijanović (67), 2:1 Ćatić (75).

Žuti kartoni: Ljubenović, Milutinović, Mijić (Krupa), Petrović, Burazor, Ćatić, Miličević (Rudar Prijedor).

Krupa: Kutić, Maksimović, Damjanović, Ljubenović, Perić (od 75. Dujaković), Milutinović, Vukotić, Gavrić (od 56. Cvijanović), Malinović (od 88. Ilić), Mijić, Marušić.

Rudar Prijedor: Indić, P. Kovljen, Petrović, Burazor, Lolić (od 65. S. Kovljen), Šakić, Vojinović, Ćatić, Jaćimović, Miličević, Majdanac (od 46. Gavranović).

pripremio: Dragan Stojnić Giga