Fudbaleri “Rudar Prijedora“ slavili su sa 3:1 na gostovanju kod ekipe „Sutjeske“, u utakmici 17. kola Prve lige Republike Srpske.  Prijedorčani su do gola došli već u četvrtom minutu, a strijelac je bio Kulenović, nakon izvođenja kornera.

Ekipa iz Foče došla je do izjednačenja u 29. minutu i to sa bijele tačke. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Mirković. Međutim, nakon asistencije Burazora, Stjepanović trese mrežu „Sutjeske“, tako da „Rudar Prijedor“ na poluvrijeme odlazi sa vodstvom od 2:1.

Konačan rezultat postavlja Jakupović golom u 59. minutu. Do kraja meča „Rudar Prijedor“ je imao još nekoliko prilika, ali je meč završen sa 3:1. FK „Rudar Prijedor“ i dalje je prvi na tabeli, sa tri boda prednosti nad drugoplasiranom „Zvijezdom 09“, koja je odigrala 2:2 sa dobojskom „Slogom“.

Upravo će se „Rudar Prijedor“ i „Zvijezda 09“ sastati u derbiju 18. kola, utakmici čiji rezultat će u značajnoj mjeri uticati na krajnji ishod borbe za titulu.