Četvrtak, 18. Aprila 2024.
11.8 C

“RUDAR”: TRI GOLA ZA TRI BODA (video)

Fudbaleri “Rudar Prijedora” nastavljaju niz dobrih partija, jer su u petom kolu sa 3:0 savladali ekipu “Kozare”. Da će bodovi ostati u Prijedoru moglo se naslutiti već u četvrtoj minuti, kada je Jaćimović zatresao mrežu gotujuće ekipe. U 27. minuti igrač “Kozare” igrao je rukom u šesnaestercu, pa je sudija Vukojević pokazao na bijelu tačku. Penal je izveo Burazor, ali je čuvar mreže “Kozare” Srđan Modić napravio dobru procjenu i odbranio šut. Međutim, lopta se odliba, ponovo došla do Burazora koji nije prospustio priliku za popravni, te je poviso rezultat na 2:0. A već dvije minute kasnije Kalesić postiže gol i stavlja tačku na susret. U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja. Nakon ove utakmice “Rudar” je na drugoj pozicija na tabeli, sa 13 osvojenih bodova. A u narednom kolu derbi sa prvoplasirnaom “Krupom”, koja ima isti broj bodova kao prijedorska ekipa, s tim da ima nešto bolju gol razliku.