Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

“RUDARI” NISU USPJELI “DRINU” PREPLIVAT

Nastavlja se rezultatsko posrtanje fudbalera “Rudar Prijedora”! Nakon banjalučkog poraza 1:4 kod “Borca”, gorčinu poraza izabranici Zlatka Jelisavca osjetili su na svom terenu kad su izgubili rezultatom 0:1 od “Drine” iz Zvornika.

Prijedorski tim, vodeća ekipa djela šampionata i tim koji je okončao prvenstvo na  visokoj drugoj poziciji”ukopao” se na četvrtom mjestu.

Gosti su prvu priliku pretvorili u vođstvo u 12. minutu kad je Stefan Stojanov glavom efektno pogodio mrežu golmana  Đorđa Šarca. U nastavku igrala se  fudbalska uspavanka  koja sa tribina tjera i najvatrenije navijače.    .

Obećavajuća prilika za “rudare” bio je dosuđeni indirektni udarac. Sa nekih osam metara golgeter šampionata Draško Lolić, kroz šumu nogu igrača živog zida gostiju, pogodio je golmana Bogičevića nakon čega je lopta završila u gol-autu.

U ovom meču bilježimo i prilike za gol Ognjena Jaćimovića  i rezerviste Dušana Miličevića.

U raštimanom orkestru “Rudar Prijedora” vrijedi pomenuti  golmana Šarca koji je spriječio Dejana Raševića da udupla prednost “Drine”.

FK “RUDAR PRIJEDOR”- FK “DRINA” 0:1 (0:1). Gradski stadion. Gledalaca: 150 .Strijelac: 0:1 Stefan Stojanov u 12. minutu.

FK “RUDAR PRIJEDOR”: Šarac, Petrović, Lolić, Rokvić Malinović (od 46. Kovljen), Ćatić, Jaćimović, Gavranović, Popović, Harambašić (od 72. Miličević), Marić (od 62. Milinković). Rezerve: Inđić, Malović, Kuridža, Paunović.Trener: Zlatko Jelisavac.

FK “DRINA”: Bogićević, Majlović (od 75. Musić), Ivanović, Stojanović, Rašević (od 85.  Marković), Vasić, Stojanov, Jokić, Dragutinović (od 67.Stevanović), Ćosić, Ćulum. Rezerve: Petrović, Anđelković, Pljevaljčić i Radović. Trener: Mile Lazarević.

U šest kola plej ofa “rudari”su gorčinu poraza osjetili četiri puta: Iz Prijedora bodove su odnijeli “Podrinje” i “Drina”, a  gostujuće poraze su pretrpili kod “Drine” i “Borca”. Bod kod “Tekstilac Korta” i pobjeda protiv “Kozare” u Prijedoru mršav su učinak u ovih šest kola plej-ofa.

Na tabeli “Borac” je  prvi sa 71. osvojenim bodom, “Podrinje” je drugo  sa 53 boda a na trećoj poziciji je “Drina” sa 48. bodova. Četvrtoplasirani “Rudar Prijedor” je uknjižio 45. bodova, na petoj poziciji je “Kozara” iz Gradiške sa 33 boda koliko iam i šestoplasirani “ Tekstilac Kort”.