Petak, 19. Aprila 2024.
3.8 C

“RUDARI” POBJEDOM U GOSTIMA OTVORILI PRVOLIGAŠKU SEZONU

Fudbaleri “Rudar-Prijedora”, na startu šampionata Republike Srpske za 2017-2018. godinu, rezultatom 2:1 savladali su u Janji vrlo dobru ekipu FK “Podrinje”. ”Rudari” su normu prebacili tek u četvrtoj minuti sudijske nadoknade kad je gol, iz jedanaesterca, vrijedan tri voda,  postigao Draško Lolić.

Domaći su bolje otvorili meč i već u 11. minuti, golom Adnana Barjektarevića, postigli vodeći gol.

U nastavku, protiv “Podrinja”, tradicionalnog neugodnog protivnika, trećeg tima prošle sezone, Prijedorčani se nisu predavali i bili su čak i bolji tim.  U 32. minuti golgerer Ognjen Jaćimović je postigao izjednačujući pogodak.

Do kraja susreta  nije bilo izrazitih prilika za promjenu rezultata.

U sudijskoj nadoknadi, kad su gledaoci počeli napuštati stadion,  u 94. minutu,  Bakir  Mulamustafić je neoprezno reagovao i u kaznenom prostoru srušio povratnika u tim Nemanju Vejnovića. Glavni sudija Milan Dočić (Banja Luka) je pokazao na “bijelu tačku” a siguran realizato bio je efikasni strijelac “rudara” Draško Lolić. Uslijedilo je veliko slavlje gostiju jer su, poslije 10 primljenih a niti postinutog  gola u dva  poslednja test pripremna meča, bili predodređeni za treći debakl.

„PODRINJE” : “RUDAR-PRIJEDOR” 1:2(1:1)

“RUDAR-PRIJEDOR”: Nemanja Petrović, Novica Petrović, Demir Jakupović, Draško Lolić, Ivan Šakić (od 85. Stefan Gavranović), Aleksandar Vojinović (od 90. Nemanja Vejnović), Nemanaja Pekija Ljubiša Pecelj, Ognjen Jaćimović, Nemanja Marić (od 64. Srboljub Jandrić), Ognjen Davidović. Na klupi za reserve bili su:

Đorđe Šarac, Rastko Rokvić, Aleksandar Popović.

Trener: Zlatko Jelisavac