Fudbaleri Rudar Prijedora zabilježili su prvu trojku na Gradskom stadionu, pošto su u meču 8. kola savladali Posušje (3:0) i tako napravili proboj ka sredini tabele, imaju osam bodova i nalaze se na osmom mjestu. Potpuno zaslužen trijumf “rudara” koji su od prvog minuta znali šta žele, a to je cijeli plijen u ovom meču. Već u 13. minutu mrežu Galića pogodio je danas veoma raspoloženi Jakupović, a odmah poslije zaprijetio je i Mandić, kao i prije gola Dojčinović. Jakupović je, do kraja prvog poluvremena, imao još jednu jako dobru priliku za pogodak, ali je bio neprecizan. U nastavku meča “rudar” je nastavio sa napadima a trud se isplatio već u 53. minuti kada je, na asistenciju Burazora, pogodio kapiten Pekija za 2:0. Nisu ni gosti bili bez šansi. Dobre prilike su propustili Vukoja i Bešlić. Sve lađe gostiju su potopljene kada je Leko, koji je ušao na početku drugog dijela, zaradio drugi žuti karton pa ga je sudija Peljto poslao u svlačionicu. Domaći fudbaleri su do kraja meča uspjeli iskoristiti igrača više i postići još jedan gol. Amoah je u 83. minuti bravuroznim plesom ispred Galića postavio konačan rezultat 3:0. U narednom meču Rudar Prijedor će gostovati pod “Bijelim brijegom” ekipi Zrinjskog.