7.8 C
Prijedor

RUKOMET: ČETVRTI UZASTOPNI PORAZ “PRIJEDORA”

NAJNOVIJE VIJESTI

Rukometaši “ Zrinjskog” iz Mostara rezultatom 31:26 večeras su u našem gradu slavili protiv ekipe “Prijedora“.

Gosti su nakon 11 minuta igre imali vođstvo od 6:4 a u 24. minutu bilo je 13:8 za “plemiće”. Nakon pet šest tehničkih  grešaka   rukometaša “Prijedora” gosti su mirno priveli kraju poluvrijeme i na odmor se otišlo pri rezultatu 15:11 za Mostarce.

img_9966

U 35. minutu  “Prijedor” je imao “aktivan” rezultat (13:17). Gosti su se  razigrali i u 40. minutu imali 5 golova viška: 20:15.

img_9944

Kod rezultata 23:16 , u 44. minutu, na parketu “Mladosti” zaigrala je mlada postava domaćeg tima. Iskusni Jovica Radaković i Dejan Janković ohrabrili su golobrade mladiće, budućnost RK “Prijedor”. Podrška sa tribina i učinak domaćeg tima nisu bili dovoljni za preokret rezultata pa su “plemići” ostvarili zasluženu pobjedu.

img_9951

Pobjednika je odlučila duža klupa  gostiju i kvalitet tima. U timu “Prijedora” po  6 golova postigli su Jovica Radaković i  Srđan Savić. Nikola Jovanović 5 puta je pogodio mrežu gostiju a po četiri gola postigli su Andrej Miljuš i Milan Mirković. U listu strijelaca upisao se i Kristijan Kecman.

img_9965

Bojan Babić je solidno branio 15-ak minuta i  tim držao na rezultatskoj “klackalici”. Gojko Topić je imao  4 odbrane, jedan sedmerac. Na golu se pojavio i Stefan Đuričić. Još su igrali: Aleksandar Kaurin, Dejan Janković,  Milan Balaban,  Milan Miljuš, Mirko Bajić i Milan Radaković. Trener Saša Babić  ističe da se u timu “Prijedora” osjetilo odsustvo Stošljevića. Uprkos četvrtom, uzastopnom porazu ističe:

img_0003-Borićemo se i dalje i pokušati osvojiti  koji bod na strani kako bi zadržali premijerligaški  status. Činjenica da pet klubova ove sezone  seli u rang niže odražava se na  našu ekipu. Ovim porazom smo ugrozili premijerligaški status. Teško mi je kao i momcima. Naša klupa je najtanja i najmlađa u Premijer ligi. Niti jedan bod nismo donijeli sa strane. Djeca, rođeni Prijedorčani, koji su večeras zaigrali, su budućnost rukometa. Nije sramota ispasti iz lige. Treba igrati sa djecom iz Prijedora i dva pojačanja sa strane, istakao je trener  Babić.

Na poluvremenu igralo je 30-ak polaznika škole rukometa “Prijedora”. Njihovi potezi su nagrađeni aplauzom.