Rukometašice “Mire” iz Prijedora su na gostovanju kod “Izviđač Central osiguranja” u Ljubuškom doživjele visok poraz od 35:47.  Prijedorčanke su dobro otvorile  susret  drugog  kola  Premier lige BiH  i u 3. minuti  imale vođstvo od 2:0. U sljedećih šest minuta rukometašice” Izviđača” su serijom 10:1, u 9.minuti,  riješile pobjednika utakmice obzirom na rezultat 10:3. Nakon rezultata 15:4 za domaću ekipu, serijom 4:1, “Mira” je u 16.minuti uspjela smanjiti prednost “Izviđača” na osam golova (16:8), a  na odmor se otišlo s jedanaest golova viška za  “Izviđač”, 27:16. U prvih pet-šest minuta nastavka domaći tim je serijom 5:0 otišao na velikih plus 16 golova i rutinski susret priveo kraju.  U timu  “Mire”najefikasnija je bila  Jelena Mutić  koja je postigla 12 golova, Dragana Mutić 7, Božana Ćutković 6, a Duška Tintor i Tea Sladaković po 4 gola. Marija Gligorević  je imala 15 odbrana (4 sedmerca).  U redovima “Izviđača” Matea Nosić sa 14 golova bila je najefikasnija.

“Izviđač Central Osiguranje” – RK “Mira” 47:35 (27:16)                                                Ljubuški, Gradska sportska dvorana, gledalaca 150. Sedmerci: “Izviđač CO” 8(4), “Mira” 5(3). Isključenja: “Izviđač CO” 8. minuta, “Mira” 8. minuta.

RK “Mira”: Pantoš, Perišić, M. Gligorević (15 obrana, 4 sedmerca), Pijević, Ćutković 6, Ganić 2, Suvajac, Tintor 4(1), D. Gligorević, Ćorić, Bilbija, D. Mutić 7(2), Sladaković 4, J. Mutić 12. Trener: Ljubica Ivetić.

Podmlađeni tim “Mire”, nakon prijedorskog poraza od “Jedinstva Atlas Relaks” Tuzla i poraza u Ljubuškom, u subotu, 7. oktobra, dočekuje lidera lige “Grude”.