9.8 C

RUKOMET: KRAJIŠKI DERBI PRIPAO BORCU

Rukometaši “Borac m:tela” rezultatom 18:14(10:9) u Prijedoru su savladali ekipu “Prijedora”.

U sedmom minutu derbija osmog  kola Premijer lige BiH Prijedorčani su imali rezultat 3:1. U naredna četiri minuta gosti postižu dva gola, a sa tri vezana gola uzvraća tim RK “Prijedor”. Nakon  četiri izjednačenja   prvo poluvrijeme je završeno golom prednosti  “Borac m:tela”(10:9).

prijedor-borac-3

U 36.minutu  domaći tim je izjednačio na 12:12 a  u narednih 20 minuta gosti su postigli  pet a domaćini niti pogodak. Nerješiva zagonetka u tom djelu susreta bio je reprezentativni golman BiH Damir Eefendić koji je imao 14 odbrana, četiri sedmerca.

prijedor-borac-1

Prijedorčani su tek u 59. minutu uspjeli postići gol i ublažiti poraz. Krajiški derbi odlučila je „duža“ klupa gostiju. U timu “Prijedora”, uz golmana Bojana Babića, istakli su se Mihailo Stošljević, Srđan Savić, i Andrej Miljuš.

Kod gostiju nastupili su bivši igrači “Prijedora” Goran Daničić, Dejan Šešić, Duško Hercegovac i golman Arman Beširević.

Trener “Prijedora” Saša Babić čestitao je gostima  na zasluženoj pobjedi, a pohvalio je borbenost i kvalitet svojih izabranika koji su vrlodobro odigrali dok su snage imali. Iznenađen je činjenicom što njegovi momci nisu iskoristili četiri  sedmerca što je odlučilo ovu utakmicu sa rekordno  malo golova.

Junak utakmice Damir Efendić ističe da su se za ovaj susret pripremali tri sedmice. Smatra da je utakmica bila teška i ne mnogo atraktivna. Publika je mogla cijeniti  borbenost oba tima.

RK “PRIJEDOR ”- RK “BORAC m:tel ” 14:18(9:10)

Dvorana: Mladost u Prijedoru. Gledalaca 500.

Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić  iz Ljubuškog. Delegat: Haris Bradarić iz Maglaja. Zapisničari: Zoran Šarić i Predrag Bucalo iz a.

Sedmerci: “Prijedor” 4(0), “Borac m:tel” 6(4)

Isključenja: oba tima po  10 minuta

PRIJEDOR: Đurčić, Stošljević 6, A.Miljuš 2, M.Miljuš, Kecman, Balaban, Kaurin, Bajić, Janković, Topić-1 sedmerac, M.Radaković, Jovanović 1, Mirković, Babić-14 odbrana , 1 sedmerac, Savić 4, J.Radaković 1.

RK “BORAC m:tel ”: Beširević (jedna odbrana), Memić, Đurđević 5, Hercegovac, Daničić 2, Mijatović 1, Efendić-16 odbrana, 4 sedmerca, Nježić, Majić 3, Lončar 4, Čelić 1, Šešić, Ćeranić 1, Vukičević 1, Marković.

U 9. kolu RK “Prijedor” je gost  “Maglaja”.

više fotografija sa ovog susreta možete pogledati OVDJE!